chrome firefox opera safari iexplorer

У книгарнях продається лише 7-8% українських книг

31 серпня 2011 о 14:59

«Сьогодні читача в української книги немає. В українців відбили охоту читати», — про це сьогодні заявив на прес-конференції у медіа-холі УНН президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Олександр Афонін. 

Він зазначив, що книга перестала бути для людей суттєвим елементом покращення професійного рівня, інтелектуального рівня тощо.

«Сьогодні для більшості достатньо пляшки пива, окрайця хліба і феєрверку на Хрещатику», — наголосив президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів.

Свої слова О.Афонін підтвердив цифрами. В Україні щороку продається книг у межах 100 мільйонів доларів по відпускних цінах видавництв. При цьому в сусідній Польщі ця цифра в десять разів більша.

Він розповів, що минулого року поляки у себе купили власних книжок на 1 мільярд 187 мільйонів євро. «Це говорить не про потужність кишені пересічного поляка, це говорить про потяг польської нації до самовдосконалення, до цивілізаційного розвитку», — зазначив експерт.

О.Афонін додав, що вони сьогодні оцінюють середню ціну книги у видавництві десь у 3,5 долари. Тобто, за його словами, це відпускна видавнича ціна.

У книгарнях продається у середньому по державі 7-8% українських книг.

«У книгарнях західного регіону, вона може сягнути 50%, у східних , центральних регіонах вона може коливатися у межах від 10 до 25%. Але, знову ж таки, раз на раз не приходиться. В основному, до чого доступний споживач – це лотки на базарі», — зазначив О.Афонін.

Так, експерт вважає, що уряд має виділяти на друкування підручників для учнів середньої школи хоча б 500 млн грн.

«У бюджеті було записано для видання підручників для середньої школи 88 млн грн і 20 млн на видання соціально-значущої літератури в межах програми „Українська книга“, якою опікується Держкомтелерадіо. Але я хочу сказати, що навіть з точки зору жебрацького стану галузі і кількості видань, які виходять в Україні – це смішні гроші. Вони жодним чином не впливають на загальну ситуацію. Хоча б тому, що приблизна потреба тільки для середньої школи, щоб додруковувати книги, які старіють фізично, морально тощо, — десь у межах 500 млн грн, а 80 млн — це ніщо», — переконаний О.Афонін.

Він зазначив, що нинішнього року діти 2-3 класів будуть вчитися за підручниками дев’ятилітньої давності. Держава спромоглася видрукувати, за його словами, лише наклади книжок для 11 класу і додрукувати деякі із підручників.

О.Афонін наголосив, що питання книги, бібліотеки, питання державних коштів в Україні мусить бути кардинально переглянутим. «Гроші мусять піти не до виробника, а до споживача: учня, вчителя, викладача ВНЗ, студента, бібліотеки. Вони мусять розподілятися так, як у всьому світі», — запевнив експерт.

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути