chrome firefox opera safari iexplorer

В центрі Києва будівельники розрили «бактеріологічний Чорнобиль»

20 серпня 2011 о 13:21

Депутат  у Київраді, голова комісії з питань культури та туризму Олександр Бригинець заявляє, що при спорудженні будинку по вулиці Пирогова у центрі столиці будівельники розгерметизували довоєнний крематорій. Про це повідомила прес-служба Олександра Бригинця.

На вул. Пирогова, 2 пройшла акція протесту в який кияни намагалися вручити припис Прокуратури про заборону будівництва житлового будинку з офісними приміщеннями. Власники забудови, знаючи про акцію протесту, оголосили вихідний день, посилаючись на релігійне свято Спаса.

«Забудовники вже знищили сквер та фонтан, будівництво руйнує три пам’ятки історії, які знаходять поруч. Але найжахливіше те, що одна з них (в підвальних приміщеннях) мала загерметизований довоєнний крематорій, який через будівництво було розгерметизовано. Тепер Київ стоїть перед бактеріологічною небезпекою», – повідомив учасник акції Олександр Бригинець.

Депутат наголошує на тому, що кілька десятків міліціонерів і «беркутівців», не бажають дослухатись до попереджень протестуючих і захищають паркан незаконної забудови.

«Майор міліції особисто пояснював мені, що я не маю права навіть грюкати по цьому паркану. Але, вони не чують того, що якщо не зупинити це будівництво, то є небезпека бактеріологічної атаки на Київ і виникнення епідемій. А замість Євро-2012 в Києві буде бактеріологічний Чорнобиль», – обурюється О.Бригинець.

Будівництво на вул. Пирогова, 2 відкрило хід до крематорію під Музеєм історії медицини. Крематорій є найбільшим у світі. В ньому розміщувалось 28 печей в яких спалювали хворих на холеру та чуму, а пізніше і репресованих. Для порівняння – в концтаборі Освенцим було 8 печей.

Джерело: ZIK
Розділи: Громадянська Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути