chrome firefox opera safari iexplorer

Більшість українців негативно ставиться до заборони продавати пиво в кіосках

16 вересня 2011 о 12:24

Більшість громадян України негативно ставляться до введення заборони на продаж алкогольних напоїв та пива у кіосках (МАФах).

Проти такого нововведення висловилися 60% опитаних центром «Соціальні індикатори» за сприяння Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Підтримують таку заборону близько третини споживачів - 37%.

При цьому, у разі введення тимчасових обмежень у їхньому місті, частка прихильників законопроекту знижується до 29%, а частка противників збільшується до 69%.

57% споживачів введення заборони оцінюють як тиск з боку великих торговельних мереж; 26% — як прагнення влади завоювати довіру і підтримку мас; 23% — як небажання боротися з наявною проблемою. Лише 12% опитаних вважають, що ця заборона продиктована реальною турботою про здоров'я громадян.

Водночас, 70% покупців вважають, що споживання алкоголю з даною забороною залишиться на колишньому рівні; 14% покупців вважають, що споживання знизиться; близько 10% вважають, що ухвалення законопроекту навпаки збільшить споживання алкогольних напоїв.

При цьому більшість учасників опитування побоюються, що заборона на продаж алкогольних напоїв та пива в у «малих архітектурних формах» (МАФах) збільшить або скоріше збільшить зростання тіньового продажу алкогольних напоїв (67%) і споживання сурогатного алкоголю, настоянок та інших спиртовмісних речовин (66%).

Велика частина опитаних вважають, що заборона на продаж алкогольних напоїв та пива біля загальноосвітніх закладів, не вирішить проблему вживання алкоголю неповнолітніми (65%).

На думку респондентів, це пов'язано з відсутністю організованих альтернативних видів відпочинку (так вважає 48%) та престижністю й соціальним заохоченням вживання алкогольних напоїв.

Близько половини респондентів вважає, що вживання пива та алкогольних напоїв неповнолітніми носить соціальний характер — допомагає здаватися дорослішими (50%) і заохочується друзями (48%).

Дослідження також показало, що основний час купівлі пива у МАФах — з 18:00 до 22:00. У цей проміжок часу пиво купують 77% населення, серед яких переважає молодь: 18-29 років — 59% і 30-39 років — 24%.

Дослідження проводилося з 11 по 15 липня. Методом вуличного інтерв'ю було опитано 1224 респондентів, споживачів пива та алкогольних напоїв в 10 обласних центрах: Львів, Київ, Дніпропетровськ, Харків, Донецьк, Одеса, Луганськ, Рівне, Тернопіль, Івано-Франківськ.

Статистична похибка вибірки становить 2,8% без урахування дизайн-ефекту.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...