chrome firefox opera safari iexplorer

Міністр освіти вважає, що Малоросія — ніжна назва України

15 вересня 2011 о 11:09

Міністр освіти Дмитро Табачник не вважає слово «Малоросія» приниженням для України — навпаки, наполягає на його пестливому значенні.

Про це він розповів в інтерв'ю православному журналу "Фома".

«У всіх слов'янських мовах є аналог, який демонструє, що слово „мала“ у цьому випадку не є приниженням. Поляки саме так називають серце своєї країни, звідки пішла їхня державність — Малопольська», — переконує Табачник.

Міністр зазначив, що навіть центральна вулиця Праги в основній та найдавнішій частині міста має назву «Мала країна».

«З самого початку в слові „Малоросія“ — ніжність та шанування до батьківщини історичної Русі, її найдавнішому, початковому центру. В тому, як намагаються сьогодні спотворити цю позицію, видаючи Україну за щось принижене та незначне в очах Російського світу», — зазначив міністр.

На уточнююче питання що Табачник розуміє під словосполученням «Русский мир», міністр відповів так:

«Руський мир — цілком природне поняття, що ніяк не суперечить політичній незалежності її складових частин. ... Завдяки тому, що Україна є частиною „Русского мира“, ми отримали можливість долучитися до величезного світу загальноросійської літератури, світу найвеличніших інтелектуальних глибин», — сказав Табачник.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути