chrome firefox opera safari iexplorer

На Прикарпатті відкрили перший в Україні Музей сміху

05 вересня 2011 о 12:00

У Коломиї Івано-Франківської області відкрили єдиний в Україні Музей сміху – центр гумору «Весела оселя».

Автор ідеї, засновник і директор закладу – відомий майстер сміху, заслужений артист України Микола Савчук.

В експозиції – найрізноманітніша інформація, яка стосується гумору і сатири, а також карикатури, комедії та клоунади. Вся інформація посортована за роками, регіоном і напрямком. Експонати для музею його засновник збирав впродовж останніх 15 років.

На відміну від великих закордонних аналогів Болгарії, Іспанії та Куби, український центр гумору розташований на 25-ти квадратних метрах. Тут є приклади давньої і сучасної сміхової культури, стримана сатира радянського періоду та специфічний гумор діаспори, те, над чим сміються наддніпрянці і галичани.

Найціннішими експонатами власник музею вважає старовинні гумористичні часописи.

«Є чотири числа коломийських сатирично-гумористичних журналів за 1869 рік, одного числа немає навіть у Львівській бібліотеці Стефаника з того, що є у мене. Правда, у них є одне таке число, якого у мене нема. В мене є часописи кінця XIX століття львівські, «Дзеркало» – такий цілий річник», – каже письменник-гуморист.

Окрім українських гумористів пошановано творчість закордонних сміхованців. Тут понад сотня видань Росії, Англії, Польщі, Франції, США, Італії і навіть Китаю. Ці та інші країни представлені у сувенірах, картинах, виробах, – пише Gazeta.ua.

Окремий куток під назвою «Еко-Genius» належить відомому карикатуристу, гумористу, художнику, видавцеві журналів «Комар» і «Лис Микита» Едвардові Козаку (ЕКО).

Інтер’єр музею спроектував коломийський художник, член Національної спілки художників Мирослав Ясінський. Чимало допоміг молодий художник і карикатурист Ігор Бежук.

Як пообіцяв голова ОДА Михайло Вишиванюк, новостворений гумористичний музей внесуть до каталогу туристичних маршрутів області, «і він буде одним із найвідвідуваніших у краї».

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути