chrome firefox opera safari iexplorer

На Прикарпатті відкрили перший в Україні Музей сміху

05 вересня 2011 о 12:00

У Коломиї Івано-Франківської області відкрили єдиний в Україні Музей сміху – центр гумору «Весела оселя».

Автор ідеї, засновник і директор закладу – відомий майстер сміху, заслужений артист України Микола Савчук.

В експозиції – найрізноманітніша інформація, яка стосується гумору і сатири, а також карикатури, комедії та клоунади. Вся інформація посортована за роками, регіоном і напрямком. Експонати для музею його засновник збирав впродовж останніх 15 років.

На відміну від великих закордонних аналогів Болгарії, Іспанії та Куби, український центр гумору розташований на 25-ти квадратних метрах. Тут є приклади давньої і сучасної сміхової культури, стримана сатира радянського періоду та специфічний гумор діаспори, те, над чим сміються наддніпрянці і галичани.

Найціннішими експонатами власник музею вважає старовинні гумористичні часописи.

«Є чотири числа коломийських сатирично-гумористичних журналів за 1869 рік, одного числа немає навіть у Львівській бібліотеці Стефаника з того, що є у мене. Правда, у них є одне таке число, якого у мене нема. В мене є часописи кінця XIX століття львівські, «Дзеркало» – такий цілий річник», – каже письменник-гуморист.

Окрім українських гумористів пошановано творчість закордонних сміхованців. Тут понад сотня видань Росії, Англії, Польщі, Франції, США, Італії і навіть Китаю. Ці та інші країни представлені у сувенірах, картинах, виробах, – пише Gazeta.ua.

Окремий куток під назвою «Еко-Genius» належить відомому карикатуристу, гумористу, художнику, видавцеві журналів «Комар» і «Лис Микита» Едвардові Козаку (ЕКО).

Інтер’єр музею спроектував коломийський художник, член Національної спілки художників Мирослав Ясінський. Чимало допоміг молодий художник і карикатурист Ігор Бежук.

Як пообіцяв голова ОДА Михайло Вишиванюк, новостворений гумористичний музей внесуть до каталогу туристичних маршрутів області, «і він буде одним із найвідвідуваніших у краї».

14 квітня

Інші дати
Іван Кавалеридзе 
1887 – український скульптор, кінорежисер, драматург, сценарист. Автор пам’ятників княгині Ользі в Києві, Т. Шевченку, Г. Сковороді.
Розгорнути
 Леонід Булаховський
1888 – український мовознавець. Автор праць із загального, українського і російського мовознавства, славістики, методики викладання мови та ін. Досліджував мову творів Т. Шевченка.
Розгорнути
Народився Макар Вронський
(1910, м.Борисов, Білорусь – 1994) - український скульптор. Автор пам»яників Богдану Хмельницькому у Чигирині Черкаської області, Тарасові Шевченку у Канаді (Палермо), м.Донецьку, Михайлові Коцюбинському у Вінниці.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...