chrome firefox opera safari iexplorer

Херсонщина відзначила 300-річчя Олешківської Січі

17 жовтня 2011 о 14:28

15 жовтня в місті Цюрупинськ Херсонської області відзначили 300-річчя з дня заснування Олешківської Січі.

Заходи проходили в двох місцях: на території історичного поселення козаків – Олешківської Січі і в самому районному центрі.

У заходах взяли участь представники козацьких організацій з різних регіонів, у рамках святкування відбувся показ сучасної військової техніки, козацькі ігри і історичні вікторини, виступи самодіяльних народних колективів.

Розважальну програму склали: театралізований фестиваль народної творчості «Козацькому роду нема переводу”, посвячення у козачата, театралізована ігрова програма «Козацькі забави», театралізований екскурс в історію козацької доби, конкурс жіночої краси «Я козачка твоя», конкурс «Візитна картка», конкурс з оздоблення куренів, конкурс на кращу козацьку страву, виступи художніх колективів, спортивні змагання, виступи колективів козацького рукопашного бою, бойового гопака, гирьовиків, фаєр-шоу, феєрверк і етнодискотека.

Довідка

Олешківська Січ була заснована у 1711 році після руйнування російськими військами у 1709 році Старої Чортомлицької Січі. Це була територіально-військова організація запорізьких козаків України у володіннях Кримського ханства. Саме тут була створена перша в світі конституція — «Конституція прав і свобод Запорізького війська», більш відома як «Конституція Пилипа Орлика».

Олешківська Січ проіснувала до 1734 року.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...