chrome firefox opera safari iexplorer

Львівський музей отримав банкноту УНР номіналом 500 грн 1918 р

13 жовтня 2011 о 10:13

Сьогодні в адміністративному приміщенні Львівської митниці відбулось передавання музеям Львівщини предметів старовини, які мають антикварну, колекційну культову цінність, вилучених на кордоні. Про це УНН повідомили у прес-службі Львівської митниці.

Зокрема, банкноту Української Народної Республіки державного кредитного білету номіналом 500 грн, датовану 1918 рок, працівники Львівської митниці виявили під час митного огляду міжнародного поштового відправлення на адресу громадянина України. За висновком експертів, враховуючи історичні, культурні та художні аспекти, банкнота становить культурну цінність і є предметом музейного значення. Її передано Львівському історичному музею.

Металеву ікону Богородиці Боголюбської з двостороннім зображенням, виготовлену в Росії на початку ХХ століття, яку громадянин України, не задекларувавши, вивозив легковим автомобілем у Німеччину, передано Музею історії релігії.

Ще одинадцять старовинних ікон – предмети культу кінця ХІХ – початку ХХ століття на дерев’яній основі, які виготовляли в майстернях Києва, Чернігова та інших міст. Виявлено їх в аеропорту «Львів» під час митного контролю багажу серед особистих речей громадянина Палестини, в дорожній сумці. Він намагався вивезти їх літаком до Туреччини. Ці ікони буде передано представникам церков.

Раніше УНН повідомляв, що член колегії Державної митної служби України Віктор Бондар на представленні нового начальника Львівської митниці Дениса Пудрика одразу перед ним поставив першочергові задачі для вирішення, зокрема продовження темпів наповнення держбюджету України, боротьбу із корупцією, нелегальною контрабандою та підготовкою до ЄВРО-2012.

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути