chrome firefox opera safari iexplorer

Львівський театр назвали іменем Лесі Українки

22 квітня 2011 о 08:20

Депутати Львівської міської ради перейменували установу «Муніципальний театр» , що на вул. Городоцькій, 36 у Львові, на «Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки».

За цю ухвалу на сесії 21 квітня проголосувало 68 депутатів.

Як зазначено в інформаційній довідці ухвали, установу «Муніципальний театр» створено ухвалою сесії Львівської міської ради 2007 року на базі розформованого Драматичного театру Західного оперативного командування. З 2008 по 2010 рік на сцені театру здійснено 12 нових театральних постановок.

«Назва «Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки» дозволить увіковічнити пам'ять про велику поетесу в назві українського театру. Для львів’ян це було б важливою подією в культурному житті міста», – йдеться в інформаційній довідці ухвали за підписом заступника начальника управління культури Львівської міської ради Любові Коломієць.

Раніше театрали пропонували присвоїти їхньому театру ім’я Лесі Українки.

Нагадаємо також, раніше у ЗМІ з’явилась інформація про те, що у Львові хочуть відновити російський драматичний театр. З відповідним зверненням до голови ЛОДА та мера Львова звернулися, зокрема, художній керівник Львівського оперного театру Тадей Едер, народний артист Федір Стригун, голова обласних регіоналів Петро Писарчук. Зокрема, пропонувалося відновити такий театр в приміщенні театру на вул. Городоцькій, 36.

 

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути