chrome firefox opera safari iexplorer

Львівський театр назвали іменем Лесі Українки

22 квітня 2011 о 08:20

Депутати Львівської міської ради перейменували установу «Муніципальний театр» , що на вул. Городоцькій, 36 у Львові, на «Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки».

За цю ухвалу на сесії 21 квітня проголосувало 68 депутатів.

Як зазначено в інформаційній довідці ухвали, установу «Муніципальний театр» створено ухвалою сесії Львівської міської ради 2007 року на базі розформованого Драматичного театру Західного оперативного командування. З 2008 по 2010 рік на сцені театру здійснено 12 нових театральних постановок.

«Назва «Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки» дозволить увіковічнити пам'ять про велику поетесу в назві українського театру. Для львів’ян це було б важливою подією в культурному житті міста», – йдеться в інформаційній довідці ухвали за підписом заступника начальника управління культури Львівської міської ради Любові Коломієць.

Раніше театрали пропонували присвоїти їхньому театру ім’я Лесі Українки.

Нагадаємо також, раніше у ЗМІ з’явилась інформація про те, що у Львові хочуть відновити російський драматичний театр. З відповідним зверненням до голови ЛОДА та мера Львова звернулися, зокрема, художній керівник Львівського оперного театру Тадей Едер, народний артист Федір Стригун, голова обласних регіоналів Петро Писарчук. Зокрема, пропонувалося відновити такий театр в приміщенні театру на вул. Городоцькій, 36.

 

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути