chrome firefox opera safari iexplorer

120 років театру імені Лесі Українки відзначать танцями до упаду

25 листопада 2011 о 10:54

Сьогодні ввечері столичний Театр російської драми ім. Лесі Українки відзначить у своїх стінах потрійний ювілей — 120 років від дня заснування Театру російської драми, 85 років, як він став державним, і 70 — як йому присвоїли ім'я Лесі Українки.

Завідувач літературною частиною театру Борис Олександрович розповів, що ювілейний вечір вони побудували у вигляді вистави: «Будуть і танці, і привітання самих акторів, і візитні картки наших майстрів — Миколи Рушковського, Валерії Заклунної, Лариси Кадочникової.

А ось квитки на ювілей не продавалися — тільки запрошення, але у звичайного глядача буде можливість побачити цей ювілей вже через місяць — ми плануємо зробити з такого собі святкування справжній спектакль! ».

Після офіційної частини, як нам розповіли артисти театру, всі перемістяться в репетиційний зал, де їх уже чекатимуть накриті столи. «У нас в театрі ювілеї святкують за принципом -« чашка чаю і танці до упаду », — розповів нам ведучий актор театру Кирило Кашліков. - А ще в театрі ходять чутки, що на святкування трьох ювілеїв приїде прем'єр-міністр Микола Азаров, Ніна Карпачова (уповноважена Верховної ради з прав людини. — Авт.), А ще чекаємо екс-міністра культури Росії Михайла Швидкого, актора Євгена Стеблова, він вже приїхав до Києва. А ще, сподіваємося, Богдан Ступка зайде привітати ». Але, зателефонувавши Богдану Сильвестровичу, ми дізналися, що актора на ювілеї точно не буде. «Я зараз в госпіталі, поправляю здоров'я», — повідомив нам по телефону художній керівник театру ім. Франко.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути