chrome firefox opera safari iexplorer

Стали відомі цифри та рекорди реконструкції «Олімпійського»

07 жовтня 2011 о 11:50

До відкриття Національного спорткомплексу «Олімпійський» залишилось кілька десятків годин. Під час перебудови головного стадіону країни було виконано чимало унікальних операцій, поставлено чимало «будівельних» рекордів.

«Проспорт» пропонує повернутись до історії будівництва і перерахувати вражаючі цифри з трирічної реконструкції головної арени Євро-2012, на якій 1 липня 2012 року буде відомий новий чемпіон Європи з футболу.

— 119 тисяч кубометрів бетону використано на конструктивні роботи;

— 100 тисяч квадратних метрів граніту пішло на оздоблення НСК та прилеглої території;

— 48 тисяч квадратних метрів — площа покриття навісу над трибунами;

— 12 тис квадратних метрів фасаду засклено;

— 40 кілометрів — загальна довжина вантів;

— 760 тонн — сукупна вага всієї вантової системи;

— 608 потужних прожекторів, встановлених на даху, формують систему освітлення;

— Із 88 повнодіапазонних і 80 низькочастотних мереж складається система озвучування чаші стадіону;

— 4,4 трильйонів кольорів відображає світлодіодне табло, найбільше в Україні;

— 43 кіосками швидкого харчування обладнана система обслуговування вболівальників. Завдяки стаціонарній фабриці-кухні на арені одночасно зможуть нагодувати 60 тисяч гостей: 4 000 гостей у VIP-зоні і 54 тисяч осіб у фаст-фудах.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути