chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві презентують факсимільну копію Луцького Євангелія XIV ст

19 жовтня 2011 о 17:05

21 жовтня об 11.30 в інформаційному агентстві УНІАН відбудеться презентація факсимільного видання унікального манускрипту середини XIV ст. — Луцького Євангелія, перевидання якого здійснила Волинська єпархія Української Православної Церкви.

Як повідомили організатори, проект присвячений святкуванню 925-ї річниці міста Луцька.

«Луцьке Євангеліє майже на 2 століття старше за Пересопницю. Його унікальність – в колориті української мови середини XIV ст. Також оригінальні 7 заставок і майже 400 мальованих заголовних літер–ініціалів. Факсимільна копія Луцького Євангелія відрізняється від оригіналу за розміром, копію зменшено на 5 відсотків», — розповів голова інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії УПЦ протоієрей Валентин МАРЧУК.

Посилаючись на дослідження фахівців, В.МАРЧУК додав, що манускрипт належить до пам’яток галицько-волинської книгописної школи, бо репрезентує графіку, орнаменти, особливості мови цієї школи. Місцем написання Євангелія вважається Спаський Красносільський монастир поблизу Луцька.

У факсимільній копії Луцького Євангелія збережено розмір текстів, сторінки відтворені в оригінальному вигляді, кольорі та об’ємі, окрім того збережені всі приписки.

Оригінальний примірник Луцького Євангелія нині знаходиться в Москві у фондах Російської державної бібліотеки.

Перший тираж Луцького Євангелія – одна тисяча примірників. Придбати факсимільне видання можна у Волинській єпархії УПЦ (м. Луцьк).

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути