chrome firefox opera safari iexplorer

Історики готують електронну версію Пересопницького Євангелія

04 квітня 2011 о 10:02

До 450-річчя Пересопницького Євангелія, на якому присягають президенти України, історики заповідника «Софія Київська» підготують електронну версію стародруку.

Її передадуть до Британської бібліотеки. Там Євангеліє можна буде переглядати на двометровому сенсорному екрані поряд з найвидатнішими пам’ятками світу.

Тим часом, в рамках підготовки до ювілею на Рівненщині — батьківщині Пересопницького Євангелія, його збираються видрукувати обмеженим тиражем у розкішному оформленні, щоб подарувати меценатам і спонсорам, які допоможуть коштами облаштувати у селі Пересопниця Рівненського району пантеон з читальним залом та гостьовими кімнатами для археологів, музей під відкритим небом «Княжий двір Х століття» тощо.

Як відомо, друкований оригінал Пересопницького Євангелія зберігається в Національній бібліотеці імені Вернадського у Києві.

450-річчя Пересопницького Євангелія відзначатиметься 29 серпня 2011 року.

За матеріалами «Голосу України»

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути