chrome firefox opera safari iexplorer

У Луганську закрилася дитяча школа мультиплікації

17 жовтня 2011 о 15:21

У Луганську через недостатнє фінансування закрилася дитяча школа мультиплікації «Фантазери». Про це повідомив керівник школи і академії мультиплікації Олексій Сич.

За його словами, «аналогів нашому навчальному закладу немає в жодному з міст України, ми першими позначили Луганськ на карті світової мультиплікації. Наші діти — постійні учасники мультиплікаційних фестивалів, міжнародних і всеукраїнських, вони завжди приїжджали з призовими місцями і Гран-прі. Нас знає Росія, Молдова, Білорусь. Проте цих заслуг недостатньо для того, щоб забезпечувати роботу школи мультиплікації, необхідні гроші. Ми зверталися і до міської влади, і до заможних людей, але результату немає. Через відсутність коштів школа мультиплікації припиняє своє існування».

За словами О.Сича, існування школи обходиться в 20–30 тисяч грн. на рік. Це витрати на витратні матеріали, ремонт комп`ютерів, техніки, зарплату викладачів. Єдиний партнер «Фантазерів» – Луганський державний інститут культури і мистецтв — надав приміщення і допомогу, але цього, за словами О.Сича, не вистачає.

Як розповів О.Сич, академія мультиплікації, де на даний момент навчаються 6 дітей від 14 до 16 років, зможе доучити їх до кінця року, але новий набір здійснювати вже не буде.

За словами Олени Заславської, син якої Іван Шабанов вчився у школі мультиплікації від дня її заснування, на місяць батьки платили за навчання дитини 300 грн., «але цих грошей недостатньо, устаткування дуже дороге».

«Для дітей закриття школи — це травма. У них стільки ідей, стільки проектів, яким не судилося збутися», — сказала О.Заславська.

Луганська академія мультиплікації була створена у 2006 році. Академія є одним з підрозділів підготовки до вишу Луганського державного інституту культури і мистецтв. На момент відкриття вона налічувала 7 дітей. Перед закриттям у ній навчалися 16 слухачів від 14 до 16 років, але їх число було скорочене до шести. У 2008 році відбувся перший її випуск, 5 студентів одержали свідоцтва про закінчення академії.

Луганська школа мультиплікації «Фантазери» була відкрита в 2007 році. На момент відкриття вона налічувала 5 учнів. Перед закриттям учнями школи були 15 дітей від 6 до 12 років.

Учні цих двох навчальних студій – дипломанти всеукраїнських і міжнародних конкурсів: Гран-прі в номінації «Краща анімаційна робота дитячої студії» ІІІ Міжнародного телевізійного дитячого фестивалю «Включайся!», Казань (Росія), а також Гран-прі на Міжнародному фестивалі фільмів, теле– і радіопрограм для дітей і юнацтва «Золоте курча» Феодосія; І місце в номінації «Кращий анімаційний фільм» Всеукраїнського конкурсу «Творча валіза», Рівне.

У травні цього року на ІІІ Міжнародному фестивалі дитячої мультиплікації «Сюрприз» Гран-прі одержали три учні школи «Фантазери». На початку жовтня вихованці школи отримали перемогу на третьому Міжнародному телевізійному фестивалі «Дитятко» у Харкові.

* На фото - роботи учнів «Фантазерів»

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути