chrome firefox opera safari iexplorer

У Луцьку пройшов фестиваль культури середньовіччя

17 жовтня 2011 о 14:03

Фестиваль середньовічної культури «Любарт фест» влаштували у Луцьку. Головна його окраса — всеукраїнський лицарський турнір. За головну нагороду «меч луцького замку» змагались історичні клуби майже з усіх куточків України.

Меч Луцького замку виборюють лицарі з уієї України. Тут відбуваються як двобої, так і бугурти, тобто масові бої. Стінка на стінку – найвидовищніше змагання для глядачів і найазартніша для самих учасників.

Олександр Бердник, історичний клуб «Подільська хоругва»: "Цікавіше звичайно для глядачів, і для нас масові бої. Більше людей. У двобої більше людина вимотується, більше часу проходить. А масові бої проходять швидше".

Окрім видовищних турнірів відвідувачі «Любарт феста» також насолоджувались середньовічною кухнею, танцями та ярмарком, на якому можна було придбати усе. Від керамічного посуду до прикрас із художньою ковкою ручної роботи.

Романа Стефаняк, продавчиня (Київ): "Користується. Люди беруть ексклюзивні прикраси, бо кожна прикраса у нас в одному екземплярі. Бо коли робиш ковку, її тяжко повторити".

Також усі охочі могли приміряти старовинні обладунки та середньовічне вбрання. Байдужим та незадоволеним «Любарт фест» не залишив нікого.

Сергій приїхав із Бреста. Представляє історичний клуб, але не як лицар, а як історичний персонаж. На фестивалі він – в ролі Роберта Артуа – людини, що мала великий вплив у розвязанні так званої столітньої війни між Англією і Францією.

Сергій Гащарук, учасник фестивалю (Білорусь): "Мне больше нравиться у вас. Не знаю как-то приятно у вас. Людьми, атмосферой, замки очень красивые у вас. Не знаю, просто больше нравится".

Цьогрічний фестиваль - уже дванандцятий за ліком. Однак за цей час ідея себе анітрохи не вичерпала, переконані організатори.

Тарас Рабан, директор історико-культурного заповідника «Старе місто»: "Подивіться скільки в нас людей, відвідувачів, учасників. Адже це не просто фестиваль. Учасники його живуть цим життям. Коли ми маємо такий прекрасний Луцький замок, один з найкращих в Україні. То це не просто пам’ятка архітектури, нашої історії. І щоб він був як законсервований музейний об’кт. Він повинен жити".

Хоча 12-ий фестиваль «Меч Луцького замку» щойно завершився, його палкі прихильники вже почали готуватися до турнірів, які відбудуться наступного року.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути