chrome firefox opera safari iexplorer

Google присвятив головну сторінку уродженцю Львова

24 листопада 2011 о 09:34

Cьогоднішній «дудл» — картинка-заставка на головній сторінці пошукової системи Google — присвячена Станіславу Лему.

Про це повідомляє офіційний блог Google.

Станіслав Лем є одним із найвідоміших і найбільш впливових письменників жанру наукової фантастики. Його твори перекладено більш ніж 40 мовами; продано понад 30 мільйонів примірників його книжок. За його «Солярісом» знято фільми і в СРСР, і в Голлівуді.

Цього року виповнюється 90 років від дня народження Лема, а сьогодні – 60-та річниця публікації його першої книжки «Астронавти».

На створення сьогоднішнього «дудла» компанію надихнула «Кіберіада» – серія оповідань про двох винахідливих «конструкторів», Трурля та Кляпавція.

«Оповідання Лема можуть бути похмурими, але „Кіберіада“ відносно легка й оптимістична, хоч у ній автор також торкається філософських тем, які й в інших його творах, – зазначає Софія Фостер-Діміно, яка малює „дудли“. – На малюнки в такому стилі мене надихнуввідомий польський художник Даніель Мроз, чиїми роботами проілюстровано не одне видання цієї книжки».

Ця заставка-картина також є ігровою. «Ця маленька гра буде іншою щоразу, як ви в неї гратимете, – на нашу думку, це якнайбільш відповідає футуристичному світові „Кіберіади“, – каже Марцін Віхарі – перший, хто висунув ідею присвяченої Лемові заставки, а відтак був відповідальним за втілення її в життя. – Серед малюнків є один, намальований самим Лемом. Спробуйте вгадати, який саме».

Сьогоднішній «дудл» створено у співпраці із спадкоємцями Лема та донькою Даніеля Мроза Луцією Мроз-Райнох.

Cтаніслав Лем (1921—2006) — письменник-фантаст, найпопулярніший польськомовний письменник за кількістю перекладів. Народився у Львові, учився у 2-ій гімназії (нині СШ №8 на вулиці Підвальній). Про свої дитячі та юнацькі роки у Львові розповів у повісті «Високий Замок» (1966).

Почитати Лема українською можна тут.

Раніше Google робив заставки-"дудли", присвячені Дню Незалежності України і ювілею Івана Котляревського.

Новини Дивитися всі