chrome firefox opera safari iexplorer

Кожен п'ятий українець страждає від «сезонної депресії»

28 листопада 2011 о 09:52

Апатія, дратівливість та лінь — прояви «сезонної депресії». Недуга пов'язана із тривалістю світлового дня, кажуть медики, і додають, що у організмі не виробляється достатня кількість гормону, який регулює настрій.

«Через недостачу в організмі серотоніну, людина може відчувати підвищений рівень тривоги, страхи, може з'являтися невпевненість, занижена самооцінка, можемо відчувати пригнічено, порушується сон». — розповів психотерапевт Володимир Селіванов.

Найефективніші ліки від депресії — сонячні промені, рух та позитив. Дизайнерка Юлія Айсіна має свої рецепти: зранку включає у кімнатах світло та насолоджується хорошою музикою.

«Якщо ми говоримо про те, аби цей настрій зберігся протягом усього дня, то звісно, я обираю у гардеробі найяскравіші відтінки. Ось не став виключенням і сьогоднішній день, я вдягнула червону кофту. Червоний колір дуже яскравий, дуже емоційний, він завжди викликає позитивні емоції», — вважає дизайнер Юлія Айсіна.

Експерти рекомендують оточити себе гарними і улюбленими речами. Все залежить від смаків та інтересів.

«Дуже добре піднімає настрій помаранчевий колір. Можна на диван кинути помаранчевий ковдру, можна купити кольору свіжої зелені лампу, абажур, може невеличку фіранку, хоча б чашку, жовтий колір. Якщо ви більше часу проводите в офісі, також щось в себе на столі поставити, аби було приємно для очей», — радить біоенерготерапевт Аліна Войтенко.

Природа — найефективніші ліки від депресії. У будь яку пору року, переконані більшість українців.

«Депресії — ні! Тому що я завжди ходжу в ліс, це район Пущі Водиці, енергетика така, що аж ось так розпирає», каже Володимир, який радить більше бути на природі.

Лікарі кажуть, що депресія може прогресувати з вересня до квітня, і лише від самої людини залежить тривалість «сезонної» хвороби.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути