chrome firefox opera safari iexplorer

Кожен 17-й українець має інвалідність

03 грудня 2012 о 11:33

Майже кожен 17-й громадянин України має вади здоров’я, що кваліфікуються як інвалідність. На виплату соціальної допомоги інвалідам цього року передбачено виділити з державного бюджету понад 4 мільярди гривень. Максимальна місячна виплата інвалідам першої групи має скласти з грудня трохи більше ніж 1,5 тисячі гривень. (посилання на довідку).

Найбільша проблема «людей з інвалідністю є невиконання законів України», – сказав Радіо Свобода голова Національної Асамблеї інвалідів. Якби усі закони виконувалися, вважає Сушкевич, Україна б «вийшла на європейські й світові цивілізовані стандарти ставлення до таких громадян». Як голова Паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич запевнив, що паралімпійська збірна України, виборовши 4 командне місце у Лондоні, довела, що інваліди здатні «долати будь-які перепони».

Однак, більшість інвалідів у своєму житті відчувають себе «як у клітці», оскільки у них дуже мало можливостей вільно пересуватися, вільно спілкуватися й працювати.

В Україні досі, попри норми законодавства, нове житло та об’єкти соціальної сфери переважно здаються без урахування можливостей та потреб інвалідів. Працедавці не дотримуються встановлених норм працевлаштування інвалідів, а громадські організації мають вкрай обмежені ресурси.

Люди з вадами здоров’я потерпають також від браку ліків й нетолерантного ставлення оточуючих.

Міжнародний день інвалідів щорічно відзначають 3 грудня з 1992 року з ініціативи Організації Об’єднаних Націй.

ООН закликає усіх діяти таким чином, щоб умови життя інвалідів були комфортними й дозволяли їм бути активними членами суспільства.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути