У Кременчуці Полтавської області після реконструкції відкрили музей імені Антона Макаренка. На його ремонт витратили 70 тис. грн. з міського бюджету.
Тепер у будинку, де жили батьки А.Макаренка і кілька років він сам, з`явилося опалення. Провели його під підлогою, аби садиба залишилася такою ж як і за життя родини Макаренків. Приміщення відремонтували і зовні, й усередині. При цьому постаралися максимально точно зберегти зовнішній і внутрішній вигляд будинку того часу.
Після ремонту оновили і експозицію музею. А наступного року планують встановити такі ж ворота, як були раніше. Окрім того, влада планує неподалік розбити скверик.
«Зараз у музеї Макаренка представлено 34 тисячі експонатів. Серед них — особисті речі А.Макаренка, меблі та книги його батьків. Багато експонатів представлені вперше. Свого часу вони чекали у фондосховищах. Це і шахи, і окуляри, і сурма, і скрипка», — сказала директор музею Наталія Кущенко.
Тепер екскурсії у музеї можна проводити і взимку, оскільки раніше на зиму експонати з музею виносили.
Довідка
Повна назва цього будинку-музею — Педагогічно-меморіальний музей Антона Макаренка, видатного українського педагога і письменника, одного з засновників радянської системи дитячо-підліткового виховання.
Музей було відкрито у Кременчуці (Полтавська обл.) у 1951 році, у батьківському будинку, де Антон Макаренко мешкав у 1905—1911 та 1917—1919 роках.
Це був перший музей імені видатного педагога в СРСР. У 1976 році було відкрито меморіальну дошку на будівлі музею.
У березні 2008 року музей було пограбовано. Було вкрадено 1659 експонатів, серед яких — корпус золотого годинника, нагороди, книжки з особистої бібліотеки педагога.
За матеріалами УНІАН, «Новини Полиавщини», Вікіпедії