chrome firefox opera safari iexplorer

Спілка письменників хоче осучаснення та омолодження

23 листопада 2011 о 15:15

Національну спілку письменників України хочуть переформатувати на сучасний і мобільний осередок творчого життя.

Про це 22 листопада під час прес-конференції в інформаційному агентстві RegioNews заявив Голова Національної спілки письменників України, заслужений діяч мистецтв України Віктор Баранов.

«Була дуже жорстока боротьба з викидом чорного піару, з інсинуаціями, із звинуваченнями в усіх гріхах і т.д. Але тепер, як кажуть, ми закопали сокиру війни – наче такої війни й не було. І тепер ми хочемо означити якісь речі, які важливіші за те, що сталося на з’їзді й до нього. Ми вибороли шанс довести, що в сучасних умовах Спілка може бути життєздатною, дієвою, вона може працювати на інтереси і суспільства, і письменників. Коли її за інерцією називають «сталінським колгоспом» — може, це і правда, якщо на це подивитися з історичної точки зору», — завважив Голова Національної спілки письменників України.

«Але з іншого боку, ми хочемо переформатувати Спілку на якійсь сучасний і мобільний осередок творчого життя, вийти в інформаційний простір України, створити потужний веб-портал, літературну агенцію, повернути до Спілки молоді сили, які понесуть далі те, що починали їхні попередники», — підкреслив Віктор Баранов.

Зі свого боку, письменник, секретар НСПУ по роботі з молодими письменниками Сергій Пантюк пообіцяв «виводити в люди» молодих авторів: «Я все життя займався роботою з молоддю і дякую людям, які говорили мені, що не справа написати багато книжок, а справа вивести в люди більше молодих людей. У нас зараз багато в Україні цікавих і талановитих молодих людей, які хочуть робити літературу і серйозно нею займатися. Але вони нікому не потрібні. (…) У попередній Спілці не було навіть посади, яка би фіксувала, є молоді чи нема. Тому тепер усе це відновиться. Я вже з першого робочого дня почав проводити аудит творчих людей. Нині у Спілці можна себе відчувати вільною творчою людиною – ми вам це гарантуємо!».

Утім, попри обіцянки нового керівництва НСПУ, за словами молодої поетки й членкині Спілки Анни Малігон, 19 листопада серед делегатів з’їзду, на якому було обрано нового голову НСПУ, «було лише п’ять письменників до тридцяти років».

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути