chrome firefox opera safari iexplorer

Спілка письменників не змогла обрати нового голову. Друга спроба за місяць

19 жовтня 2011 о 12:22

18 жовтня у санаторному комплексі «Пуща-Озерна» у селі Пуща-Водиця відбувся з'їзд спілки письменників. Були присутні 360 делегатів, які обирали нового голову Спілки письменників.

Виставили Віктора Баранова, Володимира Шовкошитного, Володимира Яворівського, Василя Шкляра, Леоніда Талалая, Любов Голоту і Петра Шевченка. Кандидати виголошували свої програми.

Більшість кандидатів зняли свої кандидатури з голосування на користь Віктора Баранова. А Василь Шкляр відмовився на користь Володимира Яворівського. Всього на голосування поставили три кандидатури: Яворівського, Баранова і Талалая.

«Знімати свою кандидатуру я не буду. Всі друзі мене вже привітали з тим, що я голова. Тому нехай Яворівський і Баранов знімають свої кандидатури на мою користь», — сказав Талалай.

Голосування тривало одну годину. Віктор Баранов здобув 156 голосів, Володимир Яворівський — 149, а Талалай — 14. Прохідний бал був 159 голосів, тому голову не обрали.

Яворівський запропонував через місяць організувати з'їзд письменників у Києві і на ньому обрати нового голову.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути