chrome firefox opera safari iexplorer

Суд заборонив відвідувати туристами Чорнобильську зону

25 листопада 2011 о 12:58

Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним наказ Міністерства надзвичайних ситуацій про порядок відвідування зони відчуження Чорнобильської АЕС, що дозволяє її відвідування громадянами України та іноземцями, незважаючи на протиріччя правовому режиму цієї території.

«Зазначений позов був пред'явлений ще в червні поточного року у зв'язку з відхиленням МНС України протесту Генеральної прокуратури України на зазначений Порядок. Судом визнано обґрунтованою позицію прокуратури про порушення вимог закону при його затвердження міністерством», — заявили сьогодні, 25 листопада, в Генпрокуратурі.

Зазначається, що даний порядок відвідування зони відчуження, затверджений наказом МНС № 159 від 18 лютого 2011 року, не був погоджений з Міністерством внутрішніх справ, підрозділи якого забезпечують контрольно-пропускний режим при в'їзді та виїзді із зони.

«Це є порушенням вимог положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року», — наголосили в ГПУ.

Крім того, повідомляється, що згідно затвердженої постанови Кабміну від 20 грудня 2000 року про порядок видачі спеціальних дозволів на здійснення окремих видів діяльності на території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення, подібні види діяльності не передбачені.

Нагадаємо, 18 лютого МНС затвердило порядок відвідування громадянами України, іноземними делегаціями та іноземцями зони відчуження і зони обов'язкового відселення через туроператорів.

МНС стверджує, що це порядок був узгоджений з Міністерством охорони здоров'я України, Державною інспекцією ядерного регулювання, Службою безпеки України та Міністерством закордонних справ.

Міністерство юстиції України перевірило цей порядок на відповідність чинному законодавству України, і за результатами експертизи було прийнято рішення про державну реєстрацію даного акту.

Однак Генпрокуратура 10 травня внесла протест на порядок як такий, що, на її думку, не відповідає чинному законодавству України.

Пізніше, 6 червня Генпрокуратура подала адмінпозов до Окружного адмінсуду Києва щодо визнання протиправним і скасування зазначеного порядку.

Потім, 22 червня, туроператори заявили, що Чорнобильську зону відчуження закрили для всіх туристів.

Раніше в МНС повідомили, що нормування безпечного відвідування зони відчуження напередодні 25 річниці Чорнобильської катастрофи дозволило її відвідати 304 іноземним делегаціям з 48 країн світу (понад 3 000 осіб).

Новини Дивитися всі