chrome firefox opera safari iexplorer

У Чернівецькій філармонії відкрили кімнату-музей Назарія Яремчука

30 листопада 2011 о 13:11

30 листопада Назарію Яремчуку виповнилося б 60 років. У день народження відомого тенора у Чернівецькій обласній філармонії відкрили кімнату-музей видатного співака.

Також на фасад філармонії, де співак у 1970—1995 рр. був солістом вокально-інструментального ансамблю “Смерічка”, урочисто відкрили меморіальну дошку Назарію Яремчуку, повідомили ZAXID.NET в прес-службі Чернівецької ОДА.

“Цей пам’ятний знак, як і кімнату-музей Назарія Яремчука, не випадково відкрито саме у філармонії, – сказав перший заступник керівника ОДА Георгій Галиць. – Творчій праці саме у Чернівецькій обласній філармонії, у рідному краї присвятив своє, на жаль, таке коротке, але яскраве життя справжній майстер пісенного мистецтва. Ця меморіальна дошка, кімната-музей співака впродовж десятиліть нагадуватимуть нам, наступним поколінням про щирого, залюбленого у свій край, в Україну талановитого митця. Нинішня подія – для прийдешніх поколінь, – відзначив Георгій Галиць, – аби не згасала пам’ять про світочів нашого краю.

Меморіальну дошку Назарію Яремчуку виготовив відомий буковинський художник та скульптор Артем Присяжнюк. За його словами, працюючи над пам’ятною дошкою, він прагнув втілити в барельєфі основні риси співака.

У кімнаті-музеї Назарія Яремчука представлено афіші, платівки, світлини, рукописи співака, які зібрав він особисто, його родина, друзі та колеги. Тут можна побачити експонати, які висвітлюють творчість “Смерічки” від її початків – коли самодіяльний ансамбль Вижницького будинку культури тільки починав свій творчий шлях, ті фотографії, на яких Назарій Яремчук, його творчі побратими вбрані в яскраві костюми, виготовлені талановитим художником-модельєром Аллою Дутківською, найперші платівки “Смерічки”.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути