chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні ліквідують усі інтернет-аптеки

17 листопада 2011 о 09:38

В українському законодавстві, що регулює ринок, навіть немає поняття торгівлі медпрепаратами через мережу. Про це повідомили в Державній службі з лікарських засобів.

Жодних ліцензій на реалізацію ліків віртуальні аптеки — не мають.

“В нас в законодавстві є чітка норма, що лікувальний препарат може реалізовуватися виключно в аптечному закладі і на цьому точка”, — каже голова Державної служби України з лікарських засобів Олексій Соловйов.

Інтернет-аптеки заяви чиновників — не хвилюють. Попри відсутність дозволів, в Україні працюють близько чотирьох десятків он лайн-аптек. Там вам поставлять діагноз та порекомендують лікування. Пігулки — з доставкою додому.

От тільки якість пігулок від інтернет-аптек — ніхто не гарантує. Нині це тіньовий бізнес — і контролювати, звідки завозять препарати немає можливості, кажуть в Державній службі з лікарських засобів. Половина ліків, проданих в таких напівлегальних закладах — підробка.

“Якщо є щось, що знаходиться в інтернеті, воно взагалі не існує в реальному вимірі. Не доступне для контролю якості. І це дійсно територія підвищеної небезпеки. Якщо говорити про європейський досвід, то величезна кількість фальсифікату йде через інтернет-аптеки”, — каже президент Всеукраїнської ради захисту прав і безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.

Більшість українців йдуть в традиційні аптеки. Проте користуються і віртуальними. Причина — там дешевше.

“Я б скористалася інтернет-аптекою з доставкою додому. Тому що це вигідно, не потрібно бігати нічого шукати. Замовив, і все тобі принесли”, — каже покупець Людмила.

“Інтернет-аптеками ніколи не користувалася, тому що вважаю, що потрібно ліки купляти в провірених місцях”, — каже покупець Юлія.

Від тіньової діяльності віртуальних аптек втрачає і держбюджет. За приблизними підрахунками Ради з прав і безпеки пацієнтів, за три місяці — обіг коштів однієї анлайн-аптеки — близько мільйона гривень — все це йде повз казну. Кабмін взяв питання під контроль. Урядовий законопроект “Про внутрішню торгівлю” забороняє продавати ліки через мережу. Порушникам — кримінальна відповідальність. Останнє слово — за парламентарями.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...