chrome firefox opera safari iexplorer

Будівництво метро може призвести до загибелі київських дельфінів

20 грудня 2011 о 12:55

Екологи б’ють на сполох: біля столичного дельфінарію «Немо» ведеться будівництво Куренівсько-Червоноармійської гілки метрополітену, що може стати причиною загибелі дельфінів.

При прокладанні метро між станціями «ВДНГ» та «Іподром»буде застосовуватися потужна важка техніка, рівень шуму та вібрацій якої значно перевищуватиме допустимий для надчуттєвих органів слуху дельфінів.

Згідно з європейськими правилами утримання дельфінів в неволі, рівень повітряного шуму в місцях утримання тварин не повинен перевищувати 60 Дб у діапазоні частот 0-60 кГц, а рівень шуму у воді —
80 дб у діапазоні 2-8 кГц.

А ось в Києві біля вищезгаданого дельфінарію цей показник при будівництві метро перевищить допустимий рівень вдвічі.

Шумове забруднення приводить до контузії і навіть смерті китоподібних. Саме цей фактор вважається причиною масових викидів морських ссавців під час військових навчань у всьому світі.

Підготувала Майя Заховайко, «Рідна країна»

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути