chrome firefox opera safari iexplorer

Кабмін розширив територію національного парку «Синевир»

14 грудня 2011 о 09:47

Кабінет міністрів Україна своїм розпорядженням №1246 від 12 грудня ц.р. дозволив національному природному парку «Синевир» (Закарпатська обл.) розширити територію на 2304 га за рахунок земель Хустського лісового дослідницького господарства.

Про це йдеться в документі, розміщеному на Урядовому порталі.

Як зазначаться в розпорядженні, уряд надав дозвіл парку «Синевир» на розробку проекту землеустрою з відведення земельної ділянки площею 2304 га (землі лісогосподарського призначення) за рахунок земель державного підприємства «Хустське лісове дослідницьке господарство», розташованого за межами населених пунктів на території Хустського району Закарпатської області, з подальшим наданням її в постійне користування для розширення території парка.

Довідка УНІАН. «Синевир» — національний парк в Україні. Розташований на території Міжгірського і Хустського районів Закарпатської області.

У 1974 році був організований ландшафтний заповідник загальнодержавного значення «Синевирське озеро», а згодом — національний парк «Синевир», який був створений за рішенням уряду України в 1989 році. Його площа – 40 400 га, з них 5807 га відведено під заповідну зону. До складу парку входить і відоме верхове оліготрофне болото Глуханя.

Загальна кількість видів рослин, які зростають на території парку, - 914, із них 40 занесені до Червоної книги України.

Загальна кількість видів тварин, які мешкають на території парка, - 236, із них 22 занесені до Червоної книги України.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути