chrome firefox opera safari iexplorer

На Полтавщині встановили гігантський пам'ятник молотку

05 грудня 2011 о 08:40

Гігантський пам'ятник молотку з'явився у Гадячі на Полтавщині. Постамент має 5 метрів заввишки. Встановили його біля місцевого магазину будівельних матеріалів. У приміщенні є музей, присвячений молотку, повідомляє «5 канал».

Ідея створити гіганський молоток належить директору місцевого підприємства з випуску промислових вентиляторів. Робили 5-метровий інструмент усім заводом. Лише на виготовлення рукоятки знадобилося понад два тижні. Деревину для виробу готували ще з весни. Триметрову металеву частину також створювали на підприємстві. Умільці запевняють, величезний молоток не боїться ані дощів, ані іржі.

Встановили шістсоткілограмовий молоток — біля одноіменного магазину. Пам'ятник інструменту — одразу знайшов своїх прихильників.

Величезний інструмент став найбільшим експонатом у музеї молотка, який у крамниці будматеріалів облаштував власник. Загалом у колекції — понад 200 предметів. Від найдавнішого кам'яного молотка до найсучаснішого. Експозицію збирали усім містом.

У планах власників унікальної колекції – її розширення. Хочуть укласти збірку анекдотів про молоток. Кажуть, таких жартів назбирали вже чимало.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути