У разі, якщо укусила тварина, необхідно якомога швидше промити рану водою з милом, обробити краї 5%-им розчином йоду, накласти стерильну пов’язку і звернутись у травматологічні пункти (відділення) лікарні за медичною допомогою або до найближчого лікувально-профілактичного закладу.
Такі поради дають фахівці Головного управління ветеринарної медицини у м. Києві.
У випадках укусів дикими або безпритульними тваринами за порадою лікаря-травматолога необхідно пройти курс антирабічних щеплень у стаціонарному відділенні медичного закладу. На сьогодні ці щеплення – єдиний ефективний засіб попередження виникнення сказу. У жодному разі неможна проводити самолікування!
Тварину, яка вкусила людину, необхідно ізолювати та встановити за нею нагляд ветеринарним працівником упродовж 10 днів, тобто максимального терміну появи клінічних ознак сказу у тварин.
Крім того, щорічно необхідно проводити щеплення собак проти сказу, а у випадку клінічних ознак захворювання – доставляти тварину для огляду у ветеринарну установу. Слід дотримуватися правил утримання та вигулу домашніх собак і котів, не створюючи небезпеку оточуючим.
Нагадаємо, що з будь-якого проблемного питання, пов’язаного з тваринами, цілодобово можна звертатися за телефоном гарячої лінії КП «Центр ідентифікації тварин» за номером:332-12-34.
Як відомо, станом на 23 грудня введено карантинні обмеження через зафіксовані випадки захворювання тварин на сказ на території Подільського, Оболонського та Дніпровського районів Києва.