chrome firefox opera safari iexplorer

Щоб стати власником шматочка Гідропарку, треба виграти в телешоу?

08 грудня 2011 о 08:28

Голова Київської міської держадміністрації Олександр Попов пообіцяв переможцю телешоу «Майданс-2» подарувати ділянку на території Гідропарку для побудови майданчика з екстремальних видів спорту.

Гроші на нього виграла команда з Києва. Щоправда мільйона гривень, який заробили учасники на Майданс-2, буде замало, тому столична влада пообіцяла докласти грошей на будівництво.

Однак така щедрість голови КМДА неабияк занепокоїла екологічну спільноту столиці, адже острів Венеціанський, чи як ще прийнято називати, Гідропарк, з 2006 року входить до території Регіонального ландшафтного парку «Дніпровські острови», тобто є територією природно-заповідного фонду.

«Територія Гідропарку майже скрізь забудована, і вже стає загальноприйнятою думка, що плюс-мінус ще одна забудова ані спотворить, ані врятує загальну картину. Однак, якщо переможцям кожного телешоу давати по ділянці на островах, через півроку у Києві острови закінчаться», – вважає голова молодіжного відділення Національного екологічного центру України Марія Фатікова.

До об’єктів природно-заповідного фонду належить більша частина київських островів, однак деякі з них поки не заповідані, а лише зарезервовані під заповідання. Закон України «Про природно-заповідний фонд» та Водний кодекс України забороняють будівництво на київських островах.

«Саме для того, аби зберегти острови в якості природно-рекреаційної зони для Києва, їм надали такий природоохоронний статус. Ще після завершення Великої Вітчизняної війни було ухвалене рішення не забудовувати острови і лишити їх центральною зеленою зоною Києва. Проте сучасні посадовці вкрай не далекоглядні», – додає активіст Дружини охорони природи «Зелене Майбутнє» Іван Парнікоза.

Екологи наголошують: забудова київських острівних ландшафтів не лише поставить під загрозу існування рідкісних тварин і рослин, а й спотворить естетичний ландшафтний вигляд міста. До того ж не зрозуміло, яке відношення мають переможці телешоу до рекреаційної території загального користування в центрі столиці.

Нагадаємо, що активна забудова Дніпровських островів столиці розпочалася ще у 2003—2004 роках. З цим ганебним явищем активно борються екологи й природоохоронці, однак новий Генеральний план м. Києва до 2025р. планує легалізувати всі незаконні забудови в тому числі на островах та створити «сприятливий клімат» для майбутніх незаконних забудов.

Підготувала Майя Заховайко, «Рідна країна»

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути