chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві розбирають сторічний будинок Крістера. Фото

05 грудня 2011 о 11:59

На вулиці Осиповського, 2-а, робітники розібрали легендарний Будинок Крістера, якому більше 130 років.

Про це пише портал «Интересный Киев» з посиланням на ЖЖ-юзера serj-32.

Будинок поміщика Крістера на Вітряних Горах стояв покинутим вже давно, з кожним роком дедалі більше занепадав.

На запитання ЖЖ-юзера, що дім реконструюють чи знесуть, робітники пожартували «Реконструкція».

Фото з Української правди

Як повідомив «Сегодня» охоронець території старого будинку, за тиждень стародавньої садиби вже не буде.

«Можете подивитися. Її зараз розбирають, так що дивіться, поки ще є на що», — сказав охоронець.

Хто розбирає і навіщо, він пояснити не зміг.

Фото з Української правди

Однак, співробітники Інституту харчової хімії, на території якого стоїть стара садиба, кажуть, що місце готують під забудову.

«Я чула, що цю територію хочуть віддати під будівництво житлового масиву, а Будинок Крістера заважає, от його і зносять», — сказала співробітниця Інституту.

Фото з Української правди

Інші ж подейкують, що нібито ЮНЕСКО виділило кошти на реконструкцію будинку, мовляв, його акуратно розберуть, зроблять ідентичні деталі із беруть знову.

У мерії, поки ж не знають, що відбувається з садибою Крістера.

«Я не чув про те, що його почали розбирати, але незаконного будівництва ми не допустимо. Це я гарантую», — сказав заступник голови КМДА Михайло Кучук.

Як відомо, будинок вулиці Осиповського, 2-а, був збудований у 1880 році для саксонського ткача і садовода Вільгельма Крістера.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути