chrome firefox opera safari iexplorer

У Центрі української культури вчили робити ляльки та плести

08 грудня 2011 о 10:56

6 грудня 2011 року о 18:00 в Центрі української культури та мистецтва, що на столичній вул. Хорива, відбулася святкова науково-мистецька акція «Фольклористика в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка». Її організувала кафедра фольклористики Інституту філології.

На захід прийшло понад 300 осіб, майже всі — в українському національному вбранні. Елементи національного одягу були однією з головних вимог відвідин заходу.

Почалося дійство із нагородження відомих діячів освіти, культури та мистецтва, що пропагують українські звичаї й культуру.

Дипломами «За вивчення, збереження та популяризацію фольклору» нагородили Міністра культури і туризму України Вікторію Лісничу, радника Міністра з питань сім'ї, молоді та спорту України Владу Литовченко, директора Інституту філології професораГригорія Семенюка, міського голову Борисполя Анатолія Федорчука, солістів гурту «Даха Браха» та інших.

Всі 12 дипломів у різних номінаціях ручної роботи. На склі фарбою нанесена українські орнаменти, а сам диплом вишитий хрестиком. Вручала ці нагороди та була ведучоюАнжеліка Рудницька, заслужена артистка України, етнограф і народна майстриня. Вона також працює на кафедрі фольклору в Інституті філології.

«Ця імпреза – лише початок великої презентації фольклористики в Київському університеті, проведення якої планується протягом року», — сказала завідувач кафедри фольклору та один з організаторів акції Олена Івановська.

Вона наголосила, що на цьому святі необхідно віддати шану тим, хто стояв біля витоків кафедри: Тетяні Таланчук, Віктору Бойко, Леоніду Шуркові, Лідії Дунаєвській. Після виступу Івановська запросила на другий поверх.

Там почалася мистецька програма «Жили –були...» за участі студентів-фольклористів і випускників спеціальності «фольклористика». Студенти показували театральні постановки та співали українських народних пісень. Потім до них долучився гурт «Даха Браха» та ансамбль «Роксоланія».

У залах на другому та третьому поверхах розвішані роботи Анжеліки Рудницької та інших народних майстрів. Між гостями свята ходять дівчата в українському національному вбранні із кошиками.

«Беріть цукерки та пряники, пригощайтеся», — вигукує одна з них.

Підходить несміливо хлопець у вишиванці бере.

« Так тут ще й побажання!», — витягує із цукерки папірець, де написано «Щастя та здоров'я Вам», йде за іншою.

На третьому поверсі проходить майстер-клас майстрів народних ремесел. Відомі майстри навчають, як робити ляльку-мотанку, витинанку, показують, що таке соломоплетіння.

 

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути