chrome firefox opera safari iexplorer

Головний універмаг столиці переформатують у сучасний торгівельний центр

19 січня 2012 о 09:16

Знаменитий київський ЦУМ на Хрещатику з 1 лютого буде закрито на масштабну реконструкцію, яка може завершитися не раніше, ніж через рік.

У мерії запевнили, що після реконструкції ЦУМ залишиться універмагом і збереже свою історичну назву, просто будуть розширені торговельні площі.

«Там буде сучасний торговельний центр. Конфігурація будівлі не зміниться, як і фасад. Глобальних нововведень, по суті, не буде. Сам проект нам повністю ще не переданий, але скажу, що намічається лише перепланування всередині», — розповів газеті «Сегодня» заступник голови КМДА з архітектури і землі Михайло Кучук.

Ймовірно, після реконструкції в будівлі замість невеликих точок з'являться бутіки і окремі зони: ювелірна, зона одягу, зона їжі тощо. Для розробки нової концепції залучили консультантів світового масштабу. Як точно виглядатиме ЦУМ і що саме там продаватимуть — покажуть наприкінці січня. ЦУМ почали будувати в 1935 році як найбільший державний торговельний центр.

В радянські часи він був найпопулярнішим магазином — тільки тут можна було придбати дефіцитні імпортні речі з Фінляндії, Німеччини, тодішньої Чехословаччини. Нагадаємо, наприкінці 2010 року ЦУМ перейшов у власність структур, підконтрольних Ринату Ахметову. В компанії «Еста-холдинг», що входить в структуру «СКМ», вже давно виношували плани внутрішньої реконструкції універмагу. Зокрема, розглядався варіант концепції знаменитого універмагу «Херродс» в Лондоні.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути