chrome firefox opera safari iexplorer

Метро на Троєщину збудуть іноземці

11 січня 2012 о 14:18

Гілку київського метро на Троєщину будуватимуть за схемою державно-приватного партнерства.

Про це йдеться у розпорядження про включення зазначеного проекту до переліку об’єктів, які потребують залучення інвестицій, повідомляє прес-служба мерії.

«Найближчим часом відбудеться конкурс, і вже цього року ми зможемо приступити до реалізації проекту»,– пообіцяв голова КМДА Олександр Попов.

За його словами, замовником підготовчих робіт з реалізації проекту стане КП «Київсистемоменеджмент», а будуватимуть метро «столичні підприємства – як виробники будматеріалів, так і підрядні організації».

«Вірогідно інвестор, який долучиться до реалізації проекту, буде іноземним, однак будувати намагатимемося максимально власними силами, віддаючи перевагу найякіснішим будматеріалам та послугам саме київських підприємств», – запевнив Попов.

Він також зазначив, що вже розроблені та затверджені Київрадою проекти ділянок Подільсько-Вигурівської лінії метро від станції «Глибочицька» до станції «Райдужна» з відгалуженням убік житлового масиву Вигурівщина-Троєщина. А також проект будівництва I черги Лівобережної лінії метрополітену Троєщина-Осокорки від вул. Милославська до станції метрополітену «Лівобережна» з електродепо «Троєщина».

Зараз тривають проектні та підготовчі роботи по цих об’єктах.

Як відомо, раніше прем'єр Микола Азаров заявляв, що будівництво метро на Троєщину розпочнеться у 2013 році. За даними заступника голови КМДА Руслана Крамаренка, нова гілка метро обійдеться у 1,5 мільярда доларів. У прес-службі метрополітену заявляли, що на будiвництво метро на Троєщину буде потрiбно загалом 8,9 мільярда гривень i бiльше п'яти років.

На початку січня 2011 року Київська міська держадміністрацією планувала взяти в японців кредит на 30 років під 1,5% річних для будівництва метро.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути