chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві з'явився перший джазовий оркестр

10 січня 2012 о 12:45

Перший джазовий постійний біг-бенд дебютував в українській столиці. Грають у ньому 17 найкращих джазменів Києва. Для багатьох з них — це перша спроба виступати в оркестрі. Перша і аншлагова. Дебютний концерт — зібрав повну залу.

Поки що порожня зала. Майже порожньо і на сцені. Та за кілька хвилин тут зіграє перший у Києві постійний біг-бенд. Для столиці — це нонсенс.

Коган: "Поява в Києві, в європейській столиці, це подія. Біг бенд завжди був, є і буде найвищою формою джазової музики. Біг бенд — це як з`їзд партії, щоб було зрозуміло".

Музиканти вже відрепетирували. Та Андрій, учасник оркестру, насамкінець виходить на сцену і перевіряє звук свого контрабаса.

Андрія як і решту 16 музикантів до біг-бенду запросили. Усі вони джазмени зі стажем. Кажуть — джаз обрали, бо музика — особлива.

Андрій Арнаутов, учасник біг бенду: "Джаз — это музыка, в которой есть такие вибрации, которых нет в другой музыке, это прежде всего энергетика, свойственна только этой музыку".

А це та сама решта учасників біг-бенду. Спокійні і з гумором. За кілька хвилин до концерту — грають у звичайне доміно.

Денис Ефременко, учасник біг-бенду: "А мы отдыхаем, мы уже репетировали".

Журналіст «5 канал»: "Таким образом отдыхаете?"

Денис Ефременко, учасник біг-бенду: "Да, мы абстрагируемся от всего мира".

Художньому керівникові колективу  — Деннису Аду — не до жартів.Саме цей молодий, та вже відомий в Україні трубач і збирав біг-бенд. До концерту готувалися ретельно — рівно місяць.

Деннис Аду, учасник біг-бенду: "Это очень сложно собрать хороших музыкантов в данное время, поскольку все играют в абсолютно разных коллективах, шоу-бизнес, проэкты, преподают, очень сложно собрать было".

Про творчі плани коллективу — поки що ні слова.

Деннис Аду: "Очень большие планы, но всё зависит от сегодняшнего концерта".

Бо грати в оркестрі, кажуть, річ не проста. Думають, чи вдасться, а ще — чи збиреться зала. Та про останнє дарма непокоїлись. У залі — аншлаг.

Глядачка: "Если сегодня полный зал, то такого биг-бенда, наверное, не хватало. Джаз — это музыка для любого человека, джаз ну жно слушать сердцем".

Глядач: "Я например ждал этого события. Джаз всегда воспринимался, как музыка элитарная, большой аудироии у него уже не будет, но хотелось, чтобы больше было".

Біг-бенд у столиці — таки чекали. Музиканти ледь вийшли на сцену і ще не зіграли жодного акоррда, а вже оплески. І попри те, що грали не власну музику, а джаз класичний — публіка майстерність першого київського біг-бенду — оцінила.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути