chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові презентували нову книгу історика Володимира В'ятровича

17 січня 2012 о 14:27

Невідомі сторінки історії України з 1918-го по 1991-й роки з розсекречених архівів СБУ обговорювали у Львові. Володимир В’ятрович, автор книги «Історія з грифом «Секретно»» зустрічався із читачами.

За словами самого автора, ця книга — реакція на наміри влади знову поховати надважливі факти історії країни. У свіїй книзі В’ятрович розповів про реальних людей, які віддали своє життя на боротьбу із радянським режимом. До обговорення запросили і героїв книги. Серед них — політв'язень, поет-шестидесятник Ігор Калинець. За його словами, книга правдива і легко написана, у формі нарисів про роботу таємних органів і табірної системи ГУЛАГУ. А також про український визвольний рух та непрості долі українських дисидентів.

Ігор Калинець, поет-шестидесятник: "Я радий, що є власне такі історики, як В'ятрович, бо зараз маємо дуже ліберальних істориків, які намагаються принизити наш  національно-визвольний рух, казати, що українці всюди винні, що українці мають покаятися, просити пробачення. Але факти вказують, що це не є так, а В'ятрович базується на фактах".

Володимир В'ятрович, автор книги: "Протягом цього року думаю підготувати другу книгу, і в 12-му році буде запрезентоване продовження цієї книги. Це так само буде 1918—1991 рік, будуть інші дійові особи, інші цікаві історичні персонажі. До прикладу можу заанонсувати - буде інформація про Тараса Бульбу-Боровця, про останього командира УПА Василя Кука, про останні роки діяльності КГБ".

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути