chrome firefox opera safari iexplorer

Українцям пропонують об'єднати Різдво з Новим роком

12 січня 2012 о 10:24

Протодіакон РПЦ Андрій Кураєв запропонував святкувати Різдво 31 грудня, а Новий рік — 1 січня.  

«По якому б з нинішніх церковних календарів не святкували християни Різдво, все одно виходить абсурд. Якщо Різдво Христове — 25 грудня, то чому ж рік, рахований від Його Різдва, починається лише через тиждень? Якщо ж Різдво Христове — 7 січня, то чому нові „літа від Різдва Христового“ починається за тиждень до нього?», — написав Кураєв у своєму блозі.

За його словами, канонів, які забороняли б православним зрушувати святкування Різдва, немає (канони говорять лише про час святкування Пасхи). Одного разу Церква дату Різдва вже вольовим чином міняла — в середині 4 століття. Літургійних наслідків і перестроювань в календарі теж така зміна майже не принесе, зауважив Кураєв.

Навіть свято Хрещення Господня може залишитися на колишньому місці, бо час хрещення Христа ніяк не пов'язаний з часом його народження (він хрестився у віці 30 років). «Біблійних вказівок на час Різдва немає (за непрямими ознаками можна обчислити лише середину зими, але не точніше).

Ранньохристиянських свідоцтв про ту чи іншу дату Різдва також немає — з тієї причини, що перші покоління християн жили Великоднем (і до цих пір дні пам'яті святих — це дні їх відходу у Вічність, а не дні народження їх для земного життя)», — пише протодиякон у блозі. У зв'язку з цим представник РПЦ запропонував святкувати Різдво 31 грудня, а Новий рік — 1 грудня, щоб літочислення починалося саме від Різдва Христового.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі