chrome firefox opera safari iexplorer

Українцям пропонують об'єднати Різдво з Новим роком

12 січня 2012 о 10:24

Протодіакон РПЦ Андрій Кураєв запропонував святкувати Різдво 31 грудня, а Новий рік — 1 січня.  

«По якому б з нинішніх церковних календарів не святкували християни Різдво, все одно виходить абсурд. Якщо Різдво Христове — 25 грудня, то чому ж рік, рахований від Його Різдва, починається лише через тиждень? Якщо ж Різдво Христове — 7 січня, то чому нові „літа від Різдва Христового“ починається за тиждень до нього?», — написав Кураєв у своєму блозі.

За його словами, канонів, які забороняли б православним зрушувати святкування Різдва, немає (канони говорять лише про час святкування Пасхи). Одного разу Церква дату Різдва вже вольовим чином міняла — в середині 4 століття. Літургійних наслідків і перестроювань в календарі теж така зміна майже не принесе, зауважив Кураєв.

Навіть свято Хрещення Господня може залишитися на колишньому місці, бо час хрещення Христа ніяк не пов'язаний з часом його народження (він хрестився у віці 30 років). «Біблійних вказівок на час Різдва немає (за непрямими ознаками можна обчислити лише середину зими, але не точніше).

Ранньохристиянських свідоцтв про ту чи іншу дату Різдва також немає — з тієї причини, що перші покоління християн жили Великоднем (і до цих пір дні пам'яті святих — це дні їх відходу у Вічність, а не дні народження їх для земного життя)», — пише протодиякон у блозі. У зв'язку з цим представник РПЦ запропонував святкувати Різдво 31 грудня, а Новий рік — 1 грудня, щоб літочислення починалося саме від Різдва Христового.

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути