chrome firefox opera safari iexplorer

Уряд залишив заповідні території без належного фінансування

21 січня 2012 о 09:57

У Державному бюджеті України на 2012 рік не передбачені кошти для територій природно-заповідного фонду (ПЗФ), підпорядкованих Держлісагенству.

До числа «постраждалих» потрапили шість природних заповідників та понад десять національних парків.

У 2011-му році на їх функціонування з Держбюджету було виділено близько 53 мільйонів гривень, а це всього 7,1% коштів, передбачених на фінансування видатків та кредитів Державного агентства лісових ресурсів (Держлісагенство). Ці кошти надходили для заповідних територій за окремим кодом програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету 1901080 – «збереження природно-заповідного фонду».

У поточному ж році, готуючи бюджет на 2012-й рік, урядом було виключено вказаний вище код видатків. Додатком 3 до Закону «Про державний бюджет на 2012 рік» зазначений лише код програмної класифікації видатків та кредитування 1901060 – «ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів у лісовому фонді». Тобто, тепер заповідники будуть фінансуватись на загальних підставах разом із держлісгоспами, а їх грошима розпоряджатимуться обласні управління лісового господарства.

«Що ж це означає для заповідних територій? Тепер, коли об’єкти ПЗФ втратили свою фінансову автономність в межах Держлісагенства, виникає небезпека, що кошти, передбачені на заповідну справу і охорону природи, будуть витрачені на латання боргових дірок у якомусь з держлісгоспів», – вважає говорить головний редактор видання «Станіславівський Натураліст» Андрій Заморока.

Екологічні організації наполягають: подібна політика уряду неминуче призведе до невиконання об’єктами ПЗФ поставлених перед ними завдань з охорони і відтворення природних комплексів. Окрім того, це цілком реальний сценарій скорочення штату працівників об’єктів ПЗФ.

«Ми переконані, що наявність у структурі Держлісагенства об’єктів ПЗФ вищого рівня – безпосередня загроза національній безпеці держави та державним пріоритетам України в галузі охорони навколишнього природного середовища» – у свою чергу зазначив заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

У зв’язку з цим, екологи пропонують у найкоротший час завершити розпочате перепідпорядкування установ ПЗФ з відання Держлісагентства у підпорядкування Міністерства екології і природних ресурсів України як спеціально уповноваженого органу державного управління в галузі організації, охорони та використання природно-заповідного фонду

У своєму зверненні до Уряду та Верховної Ради природоохоронці просять вжити невідкладних заходів та відновити у бюджеті код видатків та кредитування 1901080 – «збереження природно-заповідного фонду», що дозволить поновити належне фінансування діяльності заповідних територій в складі Держлісагенства.

Підготувала Майя Заховайко, «Рідна країна»

25 листопада

Інші дати
Народився Микола Пирогов
(1810, м. Москва, Росія – 1881) – видатний хірург та анатом, педагог. Засновник воєнно-польової хірургії. В розквіті творчих сил усамітнився в своєму невеликому матку «Вишня» неподалік Вінниці, де організував безкоштовну лікарню.
Розгорнути
Народився Іван Нечуй-Левицький
(1838, с.Стеблів, Черкаська область - 1918) — український прозаїк, перекладач. Автор творів «Микола Джеря», «Кайдашева сім»я»...
«Українська жизнь - то непочатий рудник, що лежить десь під землею, хоч за його вже брались і такі високі таланти, як Шевченко; то безконечний матеріал, що тільки ще жде робітників, цілих шкіл робітників на літературному полі». (Іван Нечуй-Левицький)
Розгорнути
Народився Клим Поліщук
(1891, с. Краснопіль, Житомирська область – 1937) – український письменник, публіцист, автор історичних романів «Гуляйпільський батько», «Отаман Зелений».
Розгорнути