chrome firefox opera safari iexplorer

В Уельсі також відзначають старий Новий рік

13 січня 2012 о 15:58

У валлійському Пембрукширі збереглася місцина, мешканці якої проігнорували перехід на Григоріанський календар у Британії у 18 сторіччі. Вони досі відзначають Новий рік 13 січня.

У цей день жителі Gwaun Valley обходять долину із колядками та піснями, вітаючи сусідів із приходом старого Нового року, або ж Hen Galan валлійською.

Усі пісні та колядки також виконуються валлійською мовою і передаються усно від одного покоління до іншого ще від 1751 року, коли предки нинішніх жителів Gwaun Valley відмовилися переходити на Григоріанський календар разом із рештою Британії, і вирішили послуговуватися старим, Юліанським календарем.

«Ці пісні відомі усім, хто тут живе. Вони якось передаються від дідусів та бабусь — дітям», — каже вчителька місцевої школи Рут Морган.

Хоча школи, як офіційні установи, мають працювати у п’ятницю, ніхто із вчителів не очікує на учнів 13 січня, — всі вони зазвичай надто зайняті співом.

Колядників винагороджують солодощами та дрібними грошима.

Юліанський календар було названо на честь Юлія Цезаря, який запровадив його у 45 році до нашої ери.

Новий календар було запроваджено за ініціативою Папи римського Григорія ХІІІ у 1582 році, аби виправити вади Юліанського календаря, через які кожні 400 років «набігало» зайві 3 дні, що з плином часу «зміщувало» пори року.

Шотландія перейшла на Григоріанський календар у 1600 році, проте у Британії перехід на «новий час» відбувся лише у 1751 році, коли тривалі непорозуміння із Ватиканом та католиками було залагоджено.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути