chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні з'явиться «сільський» супутниковий оператор зв'язку

20 січня 2012 о 12:43

За задумом Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації, новий оператор займеться наданням послуг зв'язку у сільській місцевості за допомогою супутникової технології спільно з компанією Датагруп.

Новий проект буде конкурувати із Відкритим світом, який також прагне підключити до інтернету сільські школи, але вимагає набагато більших інвестицій для будівництва національної LTE-мережі, зазначає КоммерсантЪ-Украина у статті Супутник запустять у село.

Про підготовлюваний нацпроект «Цифровий район», який передбачає підключення до інтернету 10 тис. населених пунктів за три роки, газеті розповів голова комісії Петро Яцук. «В Україні майже 28 тис. населених пунктів, оптоволоконні лінії зв'язку, що дозволяють забезпечувати нормальний швидкісний доступ, підведені лише до 1,2 тис. Залишається велике поле для діяльності», — пояснив чиновник.

Для підключення нових населених пунктів пропонується використовувати супутниковий зв'язок у Ka-діапазоні, що забезпечує швидкість до 10 Мбіт/сек, розповідає видання.

Нагадаємо, що з 1 вересня абонплата за користування фіксованим телефоном з почасовою оплатою зросла в Україні на 10%.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути