chrome firefox opera safari iexplorer

Заради фан-зони Євро в ужгородському парку вирубують дерева

09 січня 2012 о 15:21

У Боздоському парку Ужгорода масово вирубують старі платани. Про це інформує «Закарпаття онлайн».

Так, мешканка обласного центру Юлія Гуркська повідомила, мовляв, працює група чоловіків, які зрізають дерева під приводом підготовки майданчика до Євро-2012. Жінка обурена: нищать здорові гарні дерева (зокрема два розкішні платани при вході по парку), а залишають чагарники. Невдоволені й інші ужгородці, що мешкають неподалік. Завдяки їх наполегливим вимогам на місце вирубування навіть виїжджала спеціальна комісія.

Аби з’ясувати ситуацію, журналісти Експрес online також відвідали «гарячу точку» у міському парку. Поблизу туєвої алеї троє чоловіків спалювали рештки дрібних гілок. У радіусі 30 метрів від них лежали повалені товсті стовбури.

Спроби журналістів з’ясувати, що саме відбувається в цій частині парку, наткнулися на доволі таки агресивний відпір. Один із дядьків грубо заявив, мовляв, це не їхнє діло. І взагалі – фотографувати тут не можна. Інші, менш агресивно налаштовані працівники сказали, що все легально – мають для цього потрібні дозволи. І це не глобальне вирубування, а тільки санітарне зачищення.

У відділі благоустрою Ужгородської міської ради повідомили, ніби не мають точної інформації, проте все ж припустили, що парк чистять від сухостою.

По докладні коментарі «Замок» звернувся до Максима Богодиста, директора КП «Парк культури та відпочинку «Боздоський». «Це не вирубування, а санітарне чищення й підготовка майданчика під фан-зону. Ходять всілякі чутки. Люди бачать, що рубають дерево й одразу ж здіймають бучу. І зазвичай не зважають на те, чи це дерево старе, чи прогниле... Перша реакція – протест. Так само було, коли розчищували зливний канал Ужа. Вже згодом, як бачать кінцевий результат роботи, переважно висловлюють задоволення».

Пан Максим наголосив, що тепер упорядковують алеї. «Одну алею ми вже очистили повністю. Проте більшість території парку страшенно захаращена, занедбана. Там давним-давно не було санітарного вирубування, чагарники понасіювалися. І тепер тільки за кронами великих дерев можна побачити контури колишніх алей, скверів і майданчиків. Це все слід привести до ладу», – запевняє Максим Богодист.

Директор Боздоського парку звертає увагу, що теперішні зачищення дерев погоджені з екологами й комісією благоустрою. Вирубують тільки чагарники, а також стовбури, що в разі падіння можуть спричинити якусь аварію. Усе – згідно з актами, виданими комісією.

Цікавимося згаданою у розмові фан-зоною. Виявляється, її готують до Євро-2012. «Очищаємо майданчик, де буде фан-зона футбольних уболівальників, які не зможуть потрапити на стадіони. Там розташовуватиметься велика сцена, екран, 24 намети для громадського харчування, 24 біотуалети тощо. Тут встановлюватимуть телемости з аналогічними фан-зонами в інших містах України».

Фанати – народ непередбачуваний, зауважує наш співрозмовник, тому міська влада вирішила, що їх варто «поселити» подалі від центру, аби в пориві емоцій не наламали дров, чи то пак комунального й приватного майна в історичній частині міста. Затишні галявини Боздоського парку – якраз ідеальний прихисток для любителів футболу й активного відпочинку, вирішили в Ужгородській міськраді.

На запитання, чи припускає пан Максим, що через ці роботи на великій ділянці можуть постраждати здорові старі дерева, директор КП «Боздоський парк» відповів: «Категорично – ні. Жоден здоровий стовбур не спиляють. Зріжуть лише ті, на які вказала комісія. Я сам дуже люблю природу, тому ні в якому разі не дозволив би якісь дикі вирубування в легенях Ужгорода», – запевнив «Замок» Максим Богодист.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути