chrome firefox opera safari iexplorer

Зниклий на Львівщині пам’ятник Шевченку знайшли на Буковині

15 січня 2012 о 21:25

Пам’ятник видатному поету Тарасу Шевченку, що зник на Львівщині, віднайшовся у Чернівецькій області.

Як пише газета «Новий погляд», ще минулого літа жителі села Сопошин Жовківського району забили тривогу з приводу пам’ятника Т.Шевченкові, який зник з території колишнього колгоспу. Пам’ятник був встановлений 40 років тому, його автор — скульптор Володимир Одрехівський.

У зв’язку з інцидентом, депутати Львівської облради направили звернення до правоохоронних органів з проханням з’ясувати, куди зник пам’ятник.

Тим часом, один з мешканців Сопошина побачив в Інтернеті статтю про те, що в місті Новодністровськ (Чернівецька область) 24 серпня урочисто відкрили пам’ятник Т.Шевченкові. На фотографії мешканець Сопошина впізнав пам’ятник, що зник з їх села, тільки тепер він був у бронзі.

Фото zaxid.net

Коли представники села поїхали в Новодністровськ, то з’ясувалось, що пам’ятник був встановлений стараннями екс-мера міста Руслана Панчишина (20 вересня 2011 року 21 депутат Новодністровської міської ради відправив Панчишина у відставку, висловивши йому недовір — ред.), який запевнив жителів містечка, що пам’ятник виготовили на його замовлення скульптори зі Львова і що для казни міста пам’ятник практично обійшовся безкоштовно.

У процесі розмов з владою міста з’ясувалось, що Р.Панчишин придбав пам’ятник за 300 грн у підприємця з Львівської області Ігоря Білана, який купив територію колишнього колгоспного двору разом з пам’ятником. Але, як пише газета, виявилося, що І.Білан є тестем Р.Панчишина.

За інформацією видання, в даний час питанням законності всіх стадій передачі пам’ятника займаються правоохоронні органи.

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути