chrome firefox opera safari iexplorer

Біля Воронцовського палацу тріснули два старовинні фонтани

17 лютого 2012 о 10:00

Щороку усі малі архітектурні форми у парку на осінь-зиму консервують, однак цьогорічні морози були сильнішими за «вічне».

“Це спеціально накривається взимку, щоб не було руйнування від низьких температур, від дощів, щоб вода не накопичувалася. Так обергається мармур від атмосферних дій, які можуть зашкодити”, — каже ведучий архітектор Алупкінського палацово-паркового заповідника Євген Єрохін.

Ці фонтани — окремий об’єкт пам’ятника національного значення, тож для їх обстеження на місце виїхала комісія фахівців з Міністерства культури Криму. З’ясувалось, що ознаки руйнування на підніжжі фонтанів зафіксували ще 3 роки тому, тоді фонтани поставили у чергу на ремонт. Реконструкція мала відбутись наступного року. Однак, тепер це першочергові об’єкти, які мають відновити вже до початку курортного сезону.

Фонтани біля південного фасаду Воронцовського палацу встановили 164 роки тому, вони оформлені у формі 8-пелюсткової квітки. Демонтувати їх не можна, тож реставрацію проводитимуть на місці фахівці з каррарського мармуру, саме з цього матеріалу виготовлені фонтани.

Наразі Воронцовський палац закритий. Впродовж трьох тижнів тут проводитимуть загальний ремонт основних експозицій.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути