Співробітники Служби безпеки викрили працівників сільської ради, які виявилися напрочуд щедрими, віддавши, певно, не за гарні очі, в приватні руки три ділянки землі в межах охоронної зони Національного історико–культурного заповідника «Чигирин».
Через таку щедрість кілька сімей стали власниками родової землі гетьмана Хмельницького на його замчищі в Чигиринському районі, отримавши її під будівництво приватних садиб. Причому щойно землю приватизували, її швиденько перепродали у треті руки.
І хоча земельна оборудка сталася ще в 2006 році, нині СБУ таки порушила кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених частиною 5 статті 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та частиною 2 статті 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу.
«Є Закон України про охорону культурної спадщини, у якому чорним по білому написано: пам’ятки археології, а ці земельні ділянки є саме такими, не підлягають приватизації. Вони повинні залишатися у державній власності», — каже «Україні молодій» заступник директора Національного історико–культурного заповідника «Чигирин» Віктор Лазаренко.
За його словами, все зробили в обхід заповідника: у технічній документації, в акті погодження меж земельної ділянки, де мають ставити свій підпис сусіди по наділу, підпис заповідника не фігурує. Віктор Лазаренко каже: працівники заповідника ніколи не сумнівалися, що справедливість візьме гору — і за людськими законами, і за Божими. А три ділянки землі на замчищі Богдана Хмельницького повернуться в державну власність.