chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні відбудеться ювілейний вечір з нагоди 200-річчя Євгена Гребінки

10 лютого 2012 о 10:07

Сьогодні відбудеться ювілейний мистецько-творчий вечір пам’яті з нагоди 200-річного ювілею відомого українського письменника, педагога, поета-байкаря, громадського діяча Євгена Гребінки.

Вечір пройде в приміщенні Київського міського будинку вчителя  10 лютого. Початок заходу планується о 15.00.

У святковому вечорі візьме участь заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко.

Урочистий захід також відвідають відомі письменники та діячі, зокрема, голова Національної спілки письменників Віктор Баранов, академік Національної академії наук, Герой України Борис Олійник, відомий письменник та поет Микола Сом, заступник директора Інститут літератури ім.Т.Шевченка Сергій Гальченко, заслужений діяч мистецтв Василь Довжик та інші.

Під час заходу будуть лунати відомі твори Євгена Гребінки, зокрема, «Так собі до земляків», «Ведмежий суд», «Очи черные», «Помню, я еще молодушкой была» та інші.

Нагадаємо, 17 січня, відбулося засідання громадського оргкомітету з питань підготовки та відзначення ювілею письменника, де було вирішено започаткувати просвітницький проект «Так творилася українська література!». Реалізація його вдалася завдяки сприяння Фонду Миколи Томенка «Рідна країна» та радіо «Ера»

З 2 по 10 лютого 2012 року в ефірі Радіо «Ера FМ» у виконанні визначних сучасних політиків, артистів, спортсменів (Миколи Томенка, Наталі Сумської, Анатолія Хостікоєва, Олени Бондаренко……) звучать уривки з геніальних творів Євгена Гребінки «Очи черные», «Українська мелодія», «Ведмежий суд», «Вовк і Огонь», «Лебідь і Гуси», «Так собі до земляків» тощо.

«Рідна країна»

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі