chrome firefox opera safari iexplorer

Справу загибелі В’ячеслава Чорновола можуть закрити за терміном давності

23 лютого 2012 о 09:51

Після майже 13 років слідства у справі смерті лідера Народного Руху В’ячеслава Чорновола прокуратура з’ясувала, що популярний тоді політик загинув у ДТП.

На лаві підсудних сидить водій Володимир Куделя. Саме він був за кермом вантажівки, від зіткнення з якою навесні 1999-го року помер кандидат у президенти Чорновіл.

Куделю обвинувачено у порушенні правил дорожнього руху. Він свою провину визнав. Однак, попри зізнання, жодного покарання водій Куделя не понесе. І навіть обвинувачувального вироку не буде. Поки тривало слідство, збіг термін давності у цій справі, повідомляє ТСН.

Адвокат підсудного просив закрити провадження вже сьогодні. «На сьогоднішній день пройшло більше 12 років, а закон передбачає, що особу можна притягти до відповідальності протягом не більше як 10 років. Справу має бути закрито саме з формальних причин», – заявив адвокат Валерій Кузьменко.

Для родичів В’ячеслава Чорновола це означало б одне – втратити останню надію на те, що справу хоча б колись дорозслідують. «Ми з самого початку настоювали, що це є терористичний акт проти державного діяча», – заявив Тарас Чорновіл.

Примітно, що на бік потерпілих сьогодні несподівано для Чорноволів став і представник державного обвинувачення, який заявив про необхідність розглянути кримінальну справу у повному обсязі. Нагадаємо, справу Чорновола неодноразово закривали, і знову відправляли на дорозслідування. Минулого літа була проведена ексгумація тіла. І знову – нічого істотного не з’ясували.

Родина переконана, якби не черговий розголос у пресі і присутність на процесі журналістів, справу сьогодні таки зам’яли б. Проводити судове слідство – чи закрити провадження за терміном давності – суддя пішов думати...

Джерело: ZIK
Розділи: Суспільство

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути