chrome firefox opera safari iexplorer

У Черкасах інваліди на візках відтепер можуть замовити безкоштовне таксі

22 лютого 2012 о 12:19

Інваліди-візочники Черкас відтепер можуть замовити безкоштовне таксі. За ініціативою благодійного фонду, мерія міста придбала спеціально обладнаний мікроавтобус.

25-річний Станіслав від народження прикутий до інвалідного візка. Але, каже, це не перепона для розвитку особистості. Найбільше Станіславове захоплення – літературний гурток. Уперше на заняття  — їхатиме на спеціальному таксі.

Людмила Кураса, мама Станіслава: "Сьогодні нас пригласили виступать в бібліотеці, там буде літературний вечір. Ми хочемо сказать велике спасибі, бо ми б туди не доїхали. Скільки ми тут живемо, особенно зимою, з’їхати у двір і все, далі ми проїхати не можем".

Таксі для неповносправних – це мікроавобус, обладнаний спеціальним підіймачЕм, який допомагає людині на візку потрапити до салону.

Станіслав Кураса, інвалід: «Оооо! Это очень большой плюс для нас, для людей таких, как я. Потому, что я еду сейчас в центр города первый раз за … месяца 4».

На таксі для інвалідів мерія Черкас виділила 160 тисяч гривень, ще 50 тисяч щорічно на обслуговування. Відтак для неповносправних поїздки = безкоштовні.

Володимир Скачко, водій: "Учора 3 виклики було. На сьогодні ця поїздка і потім в 3 часа поїздка".

Поки що, кажуть у мерії, машини обслуговуватимуть лише візочників, таких в Черкасах майже 600. А щоб забезпечити безкоштовним таксі всіх інвалідів міста, потрібно 3-4 автівки.

Борис Нескромний, в.о. директора департаменту охорони здоров’я Черкаського міськвиконкому: "Надалі ми спілкувались з департаментом соціальної політики. Вони планують розширити цю програму і якщо вдасться закупити автомобіль без підйомника, можливо буде перевозити і інших інвалідів".

Замовляти таксі треба заздалегідь — за день-два. За 12 годинний робочий день спеціальне авто може перевезти до 10 пасажирів.

Джерело: 5 канал
Розділи: Суспільство

20 лютого

Інші дати
Ганна Затиркевич-Карпинська
1855 – українська актриса, майстер характерних і комедійних образів. Ролі: Риндичиха («По ревізії» М. Кропивницького), Ганна («Безталанна» І. Карпенка-Карого), Лимериха («Лимерівна» Панаса Мирного).
Розгорнути
Народився Василь Барвінський
(1888, м. Тернопіль - 1963) - український композитор, піаніст, музикознавець, педагог, музичний критик, диригент.
Розгорнути
Народився Лев Ревуцький
(1889, с.Іржавець Полтавська область - 1977) - український композитор, педагог, музичний і громадський діяч. Автор кантати-поеми «Хустина», «Ода пісні», «Зима», «Монологу Тараса Бульби».
Розгорнути
Народилася Марія Пригара
(1908, м. Москва - 1983) - українська письменниця, перекладачка. Авторка поетичних і прозових книжок для дітей.: збірки оповідань за мотивами українських народних дум "Козак Голота", повісті "Михайлик - джура козацький", творів у 2-х томах та інше.
Розгорнути
Народився Улас Самчук
(1905, с.Дермань, Волинська область – 1987) - український письменник, журналіст і публіцист, громадський діяч.
«Розбудова України і організація українського народу – ось основні гасла нашого часу. Не якісь старі порахунки, нікчемне амбіціонерське розбиття, не групова закукуріченість… І не отаманщина. А солідарна, творча будуюча і організуюча праця. Праця всього народу, праця кожної творчої одиниці» (Улас Самчук)
Розгорнути

Новини Дивитися всі