chrome firefox opera safari iexplorer

УАПЦ та УПЦ КП «побили горщики»

10 лютого 2012 о 10:53

Ієрархи Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) вирішили перервати всяке спілкування з керівництвом Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) щодо об'єднання в єдину церкву.

«Ми сподівалися на братський діалог, а прихильники УПЦ КП, наприклад в Івано-Франківську, в цей час розповсюджували листівки із закликами до священиків УАПЦ не слухати своїх архієреїв і переходити до Філарета», — повідомив першоієрарх УАПЦ Мефодій, пише «КоммерсантЪ-Украина».

На його думку, УПЦ КП є «політичною організацією, а її патріарх — політикан». «Філарет перебуває за межами канонічного православ'я і нас тягне туди ж — туди, де церква буде гнити», — сказав Мефодій.

В УПЦ КП заяви митрополита Мефодія викликали обурення. «В УПЦ КП зовсім інші настрої. Наша церква єдина, і переходити в УАПЦ ніхто, звичайно ж, не буде», — запевнив секретар Священного синоду УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря).

Слова митрополита Мефодія про неканонічність патріарха Філарета викликали в УПЦ КП особливе здивування. «Якщо вони мислять категоріями Москви, в якій вважають, що Філарет — не патріарх, а відданий анафемі мирянин, то тоді вони самі в кращому випадку — заборонені в служінні священики Московського патріархату , а в гіршому — прості миряни. Мефодій же — ніякий не митрополит, а заборонений у служінні протоієрей Валерій Кудряков», — пояснив архієпископ Євстратій (Зоря).

За його словами, УПЦ КП "продовжить діалог з окремими єпископами та священиками УАПЦ, охочими об'єднання. Як відомо, переговорний процес між церквами розпочався 14 вересня 2011 року, після зустрічі їх предстоятелів — патріарха УПЦ КП Філарета (Денисенка) і глави УАПЦ митрополита Мефодія (Кудрякова).

Вони домовилися сформувати комісію, яка працюватиме над об'єднанням церков. Однак незабаром представники УПЦ КП заявили про припинення діалогу, оскільки керівництво УАПЦ висунуло в якості обов'язкової умови для продовження переговорів відставку патріарха Філарета.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути