chrome firefox opera safari iexplorer

Патріарх Кирил відмовився святкувати річницю хрещення Русі разом із Філаретом

06 березня 2013 о 10:34

Глава РПЦ Кирил відмовиться святкувати Хрещення Русі поруч із главою УПЦ КП Філаретом, повідомляє УНН з посиланням на «Комерсант-Україна».

Джерела видання в оргкомітеті з підготовки святкування 1025-річчя Хрещення Русі повідомили, що державні урочисті заходи попередньо призначені на 26 липня. У цей день в Києві у палаці «Україна» відбудеться центральний захід за участю Президента Віктора Януковича. За словами джерела, влада ще не визначилася з форматом проведення церемонії.

Незрозуміло, зокрема, чи буде в ній брати участь глава Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарет, який входить до оргкомітету. Перед формуванням оргкомітету глава УПЦ КП заявив, що святкування 1025-річчя Хрещення Русі без участі Київського патріархату «може внести розподіл в українське суспільство».

Вже зараз відомо, що в разі присутності патріарха Філарета в палаці «Україна» церемонію не відвідає глава Російської православної церкви (РПЦ) патріарх Кирило, який планує прибути до Києва на урочистості.

«Для патріарха Кирила стало доброю традицією приїжджати в Київ у дні, коли церква відзначає Хрещення Русі. Не має намір він відмовлятися від своїх планів і в цьому році. Але він однозначно не буде присутній там, де з'явиться так званий патріарх Філарет», — заявив секретар відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ з міжправославних відносин протоієрей Ігор Якимчук.

Представники УПЦ КП та експерти в області релігії до такої позиції віднеслися зі здивуванням. «Патріарх Кирил тут гість, і дивно, що гість нав'язує свої правила і вибирає, з ким йому зустрічатися, якщо мова йде про державні заходи», — вважає секретар Священного синоду УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря). За його словами, патріарх Філарет готовий бути присутнім на заходах за участю предстоятеля РПЦ.

«Для глави УПЦ КП це не проблема, враховуючи, що патріарх Філарет був одним із тих, хто висвячував у єпископи майбутнього патріарха Кирила», — заявив архієпископ Євстратій.

Схожої думки дотримується і директор Релігійно-інформаційної служби України Тарас Антошевський: «Позиція глави РПЦ очікувана, але дивна, адже заходи в палаці „Україна“ — це не спільний молебень, а щось подібне до святкового концерту, який не має ніякого відношення до церкви. Але, очевидно, небажання зустрічатися з патріархом Філаретом виявиться для патріарха Кирила важливішим традицій».

Нагадаємо, оргкомітет, до якого увійшли представники всіх українських православних церков, а також Української грекокатолицької і римсько-католицької церков, був створений в січні цього року.

Розділи: Суспільство

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути