chrome firefox opera safari iexplorer

Патріарх Кирил відмовився святкувати річницю хрещення Русі разом із Філаретом

06 березня 2013 о 10:34

Глава РПЦ Кирил відмовиться святкувати Хрещення Русі поруч із главою УПЦ КП Філаретом, повідомляє УНН з посиланням на «Комерсант-Україна».

Джерела видання в оргкомітеті з підготовки святкування 1025-річчя Хрещення Русі повідомили, що державні урочисті заходи попередньо призначені на 26 липня. У цей день в Києві у палаці «Україна» відбудеться центральний захід за участю Президента Віктора Януковича. За словами джерела, влада ще не визначилася з форматом проведення церемонії.

Незрозуміло, зокрема, чи буде в ній брати участь глава Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарет, який входить до оргкомітету. Перед формуванням оргкомітету глава УПЦ КП заявив, що святкування 1025-річчя Хрещення Русі без участі Київського патріархату «може внести розподіл в українське суспільство».

Вже зараз відомо, що в разі присутності патріарха Філарета в палаці «Україна» церемонію не відвідає глава Російської православної церкви (РПЦ) патріарх Кирило, який планує прибути до Києва на урочистості.

«Для патріарха Кирила стало доброю традицією приїжджати в Київ у дні, коли церква відзначає Хрещення Русі. Не має намір він відмовлятися від своїх планів і в цьому році. Але він однозначно не буде присутній там, де з'явиться так званий патріарх Філарет», — заявив секретар відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ з міжправославних відносин протоієрей Ігор Якимчук.

Представники УПЦ КП та експерти в області релігії до такої позиції віднеслися зі здивуванням. «Патріарх Кирил тут гість, і дивно, що гість нав'язує свої правила і вибирає, з ким йому зустрічатися, якщо мова йде про державні заходи», — вважає секретар Священного синоду УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря). За його словами, патріарх Філарет готовий бути присутнім на заходах за участю предстоятеля РПЦ.

«Для глави УПЦ КП це не проблема, враховуючи, що патріарх Філарет був одним із тих, хто висвячував у єпископи майбутнього патріарха Кирила», — заявив архієпископ Євстратій.

Схожої думки дотримується і директор Релігійно-інформаційної служби України Тарас Антошевський: «Позиція глави РПЦ очікувана, але дивна, адже заходи в палаці „Україна“ — це не спільний молебень, а щось подібне до святкового концерту, який не має ніякого відношення до церкви. Але, очевидно, небажання зустрічатися з патріархом Філаретом виявиться для патріарха Кирила важливішим традицій».

Нагадаємо, оргкомітет, до якого увійшли представники всіх українських православних церков, а також Української грекокатолицької і римсько-католицької церков, був створений в січні цього року.

Розділи: Суспільство

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути