chrome firefox opera safari iexplorer

Український часопис «Дніпро» відзначатиме своє 85-ліття

21 лютого 2012 о 00:24

22 лютого 2012 року об 11:00 годині в прес-центрі «Укрінформ» (вул. Б. Хмельницького, 8/16, м. Київ) відбудеться прес-конференція, присвячена 85-річчю одного з найдавніших журналів України — «Дніпро».

Про це «Рідній країні» повідомили в редакції журналу.

У роботі прес-конференції візьмуть участь такі відомі особистості, як:

  • Юрій Мушкетик
  • Борис Олійник
  • Володимир Бровченко
  • Микола Луків
  • Анатолій Паламаренко
  • молоді українські автори та інші поважні гості.

Учасники прес-конференції разом із доповідачами оглянуть шлях журналу «Дніпро» від початку до його сьогодення, зазирнуть у майбутні плани розвитку журналу разом із шеф-редактором Євгенієм Юхницею, а також зможуть поставити запитання про художньо-літературний процес в Україні та отримати відповідь із перших уст.

Окрім того, на прес-конференції буде представлено виставковий ряд журналу «Дніпро» — від його початку (1927 р.) до сьогодення. Після завершення прес-конференції представники ЗМІ матимуть можливість отримати ексклюзивні інтерв’ю під час неформального спілкування.

Акредитуватись представники ЗМІ можуть до 21 лютого 2012 року за тел.:. (44) 483 26 99 або по е-пошті: sekretary_dnipro@kas-ua.com

Довідка

Журнал «Дніпро» був заснований у 1927 році під початковою назвою «Молодняк».

Пройшовши тернистий шлях, сьогодні часопис «Дніпро» є одним із найбільш популярних та модних україномовних літературних журналів України.

Свого часу журнал очолювали такі видатні українські діячі, як Павло Усенко, Андрій Малишко, Микола Руденко, Олександр Підсуха, Юрій Мушкетик, Володимир Бровченко, Володимир Коломієць.

Сьогодні, уже 28 років, головним редактором є Микола Луків — відомий український поет.

Олександр Довженко, Олесь Гончар, Ліна Костенко, Іван Драч, Григір Тютюнник, Володимир Дрозд, Павло Тичина, Максим Рильський — це лише маленька частина відомих українських авторів, які пов’язали свою долю з журналом «Дніпро», публікуючи в ньому свої твори та розбудовуючи україномовну культурну спадщину.

«Рідна країна»

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути