chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні вперше вручать власні «Греммі»

07 лютого 2012 о 12:25

У середу, 8 лютого, у палаці мистецтв «Україна» вперше відбудеться церемонія вручення національної музичної премії YUNA (Yearly Ukrainian National Awards — Щорічна українська національна премія).

Як повідомили УННорганізатори заходу, під час церемонії нагороди роздадуть за результатами розвитку української музики за 20 років незалежності, надалі премію планується зробити щорічною.

Премію вручатимуть у восьми номінаціях: Найкращий виконавець, Найкраща виконавиця, Найкраща група, Найкращий альбом, Найкраща пісня, Найкращий композитор, Найкращий автор слів, Найкращий відеокліп. Окрім того, за особливі досягнення в музиці першу премію YUNA вже присуджено Софії Ротару.

У номінації «Найкращий виконавець» на нагороду висунуті: Віктор Павлик, Віталій Козловський, Іван Дорн, Олександр Пономарьов. У п'ятірці найкращих співаків також був заявлений Андрій Данилко, проте він сам попросив зняти його з номінації, оскільки його сценічний образ Вєрки Сердючки не відповідає ані категорії «виконавець», ані категорії «виконавиця». При цьому Данилко висловив сподівання, що в майбутньому з'явиться окрема категорія для артистів оригінального жанру.

Найкращою виконавицею можуть стати Ані Лорак, Ірина Білик, Наталя Могилевська, Софія Ротару або Таїсія Повалій.

У номінації «Найкраща група» представлені «Брати Гадюкіни», «Бумбокс», «ВІА Гра», «Воплі Відоплясова», «Океан Ельзи», «Танок на Майдані Конго».

У номінації «Найкращий альбом» відзначені: «Брати Гадюкіни» — «Було не любити», «Бумбокс» — «Family бізнес», «Воплі Відоплясова» — «Музика», Ірина Білик — «Любовь. Яд», «Океан Ельзи» — «Суперсиметрія» та «Океан Ельзи» — «Модель».

Найкращою піснею може бути визнана «Весна» («Воплі Відоплясова»), «Файне місто Тернопіль» («Брати Гадюкіни»), «Вахтерам» («Бумбокс»), «Сніг» (Ірина Білик), «Без бою» («Океан Ельзи»), «Вона» («Плач Єремії») або «Дикі танці» (Руслана).

Найкращого композитора обиратимуть серед Ірини Білик, Констянтина Меладзе, Олега Скрипки, Руслана Квінти та Святослава Вакарчука, а найкращого автора слів — серед Андрія Кузьменка, Андрія Хливнюка, Діани Гольде, Ірини Білик, Святослава Вакарчука та Юрія Рибчинського.

За нагороду за найкращий відеокліп змагатимуться Алан Бадоєв, Максим Паперник і Олександр Солоха. Причому Бадоєв представлений відразу трьома роботами (кліпи Тіни Кароль «Ноченька», групи «ВІА Гра» «Поцілунок» та Ірини Білик «Сніг»), Паперник — двома роботами (кліп Наталії Могилевської «Місяць» і кліп Ірини Білик «А я пливу»). Олександр Солоха зняв для «Воплів Відоплясова» кліп на хіт «Весна».

За словами організаторів, метою премії YUNA є стимулювання подальшого розвитку української музики, її творців і виконавців. Премія заснована у 2011 році.

На концерті на честь вручення першої премії YUNA поряд із відомими українськими виконавцями запрошені і спеціальні гості — Thomas Anders, Karl Frierson (група «De Phazz») і співачка Oceana. Саме Oceana вперше виконає повну версію пісні «Endless Summer», яка є офіційною піснею чемпіонату Європи з футболу ЄВРО-2012.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути