chrome firefox opera safari iexplorer

Єдиний у світі пам’ятник Симоненку виявився клоном Шевченка?

15 березня 2012 о 13:53

Пам’ятник Василю Симоненку в Черкасах виявився подібним до пам’ятника Тарасові Шевченку в місті Новомиргород Кіровоградської області.

Фігури обох поетів, композиція, динаміка – все аж надто схоже. Утім, нічого дивного – автором обох монументів є черкаський скульптор Владислав Димйон. Власне, пам’ятники навіть встановлювали майже одночасно: Шевченка – у червні, а Симоненка – у листопаді 2010 року.

Про це пише Нова молодь Черкащини з посиланням на НародUA.

Скандальна історія з пам’ятником вже збурила скульпторів, представників інтелігенції. Митці назвали такий підхід зароблянням грошей, коли, знявши форму з одного творіння, її трошки переліплюють і вже виходить друге.

„Як результат – два пам’ятники у різних містах України і подвійний гонорар у кишені скульптора”, — зазначає НародUA.

Інтернет-видання також наводить слова знаного черкаського художника Миколи Теліженка: «…Звичайно, що такі речі серед скульпторів не дозволяються, це нижче плінтуса… Це принижує авторитет і художника, і скульптора в першу чергу… Одарич із ним (Димйоном – ред.) заприятелював, дешевенький пам’ятник зробили, самого Симоненка принизили як тільки можна. Єдиний у світі пам’ятник цій людині, і отак принизити! Усі ті пам’ятники, які Димйон зробив, – матері Шевченка, Чорноволу, Симоненку – абсолютно нехудожні. А щодо «сантехніка» на «Водоканалі», то там плагіат абсолютний, я особисто знайомий з автором, ми були разом на симпозіумі, і я йому казав – подавай позов. А він каже – та я не хочу нервову систему псувати».

Сам творець пам’ятника Владислав Димйон стверджує, що монументи різні і звинувачення в тиражуванні безпідставні.

Звичайно, в усій цій катавасії тінь падає і на мера Черкас Сергія Одарича, який довго тягнув історію з вибором проекту пам’ятника у тільки йому відомому напрямку, і зрештою, не рахуючись з громадською думкою, з власної ініціативи встановив на площі біля Палацу одруження те, що встановив…

НародUA пише, що мер про наявність подібного пам’ятника в Новомиргороді нічого не знав і нині заявляє, що „це, м’яко кажучи, неетично”.

14 листопада

Інші дати
Народився Андрій Малишко
(1912, м.Обухів, Київська область - 1970), український поет, перекладач, літературний критик. Автор численних збірок поезій («Лірика», «За синім морем», «Далекі орбіти», «Дорога під яворами»), поеми «Прометей».
«Рідна мати моя, ти ночей не доспала, І водила мене у поля край села, І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала, І рушник вишиваний на щастя дала. Хай на ньому цвіте росяниста доріжка, І зелені луги, й солов»їні гаї, І твоя незрадлива материнська ласкава усмішка, І засмучені очі хороші твої. » (Андрій Малишко)
Розгорнути